Kandydaci na burmistrza Barcina
     Poniżej sylwetki kandydatów na burmistrza Barcina.

     STANISŁAWA CIESIELSKA
     Ma 45 lat. Mieszka w Barcinie. Mąż Zenon, 5 synów. Wykształcenie średnie - ekonomiczne i bibliotekarskie. Obecnie w trakcie studiów w Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Pracuje na stanowisku burmistrza Barcina. Jest radną ostatniej kadencji Rady Miejskiej. Bezpartyjna. W najbliższych wyborach startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Nasza Mała Ojczyzna. Oficjalnego poparcia udzieliły jej Komitety Wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego i Barcińskiego Klubu Inicjatyw Gospodarczych. Hasło wyborcze: Praca dla własnego środowiska z wszystkimi i dla wszystkich - dobro mieszkańców gminy najwyższą troską.
     MICHAŁ PĘZIAK
     Ma 39 lat. Mieszka w Piechcinie. Żona Ewa, 2 synów. Wykształcenie wyższe - geografia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje na stanowisku wiceburmistrza Barcina. Jest radnym ostatniej kadencji Rady Miejskiej. Należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W najbliższych wyborach popiera go koalicja SLD-Unia Pracy. Hasło wyborcze: Dobry gospodarz na trudne czasy.
     JANUSZ LEWANDOWSKI
     Ma 41 lat. Mieszka w Piechcinie. Żona Małgorzata, córka. Wykształcenie wyższe - nauki polityczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - manager zarządzania jakością. Obecnie bezrobotny. Ponadto jest radnym miejskim ostatniej kadencji Rady Miejskiej. Startuje z ramienia Samorządowego Porozumienia Mieszkańców Gminy Barcin. Hasło wyborcze: Przede wszystkim praca.
     TADEUSZ SZÓSTAK
     Ma 55 lat. Mieszka w Barcinie. Żona Urszula, córka. Wykształcenie średnie techniczne - budowa dróg i mostów. Pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej Kujawy w Barcinie na stanowisku kierownika gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Był radnym miejskim Barcina wszystkich czterech kadencji. Zawiesił swoją działalność w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Przyjazne Miasto i Gmina. Hasło wyborcze znajduje się na etapie tworzenia, wiadomo, że będzie skonstruowane wokół tematyki społecznej i ekologicznej.
     EWA GOŁĄB
     Ma 41 lat. Mieszka w Piechcinie. Rozwiedziona, 3 dzieci. Wykształcenie wyższe - rolnicze zdobyła na Akademii Techniczno-Rolniczej w Olsztynie. Ponadto ATR Bydgoszcz - ochrona środowiska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - prawo samorządu terytorialnego i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu - zarządzanie administracją. Dochody czerpie z gospodarstwa rolnego, którego jest obok byłego męża współwłaścicielką. Nie należy do żadnej partii. W najbliższych wyborach będzie kandydowała z ramienia Niezależnego Komitetu Wyborczego. Hasło wyborcze: Rządzić sprawniej, aby wszyscy żyli godnie i czuli się bezpieczniej.  
     KAZIMIERZ CZARNIAK
     Ma 51 lat. Mieszka w Piechcinie. Żona Alicja, 5 dzieci. Wykształcenie średnie - technik ekonomista. Pracuje w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Mamliczu na stanowisku jej prezesa. Ponadto jest przewodniczącym Gminnej Spółki Wodnej w Barcinie. Nie należy do żadnej partii. W najbliższych wyborach popiera go Bezpartyjny Komitet Wyborczy. Hasło wyborcze: Głosując na BKW, głosujesz na siebie.  
     WOJCIECH HANDTKE
     Ma 56 lat. Mieszka w Barcinie Wsi. Żona Małgorzata, 2 dzieci. Wykształcenie wyższe - kierunek ogólnorolny na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Prowadzi własne gospodarstwo rolne. Nie należy do żadnej partii. W zbliżających się wyborach wystartuje z rekomendacji Barcińskiego Stowarzyszenia Ekologicznego. Jego hasło wyborcze: Sprawiedliwość i ekologia.
     JAN WIECZOREK
     Ma 55 lat. Mieszka w Barcinie. Żona Genowefa, 2 dzieci. Wykształcenie średnie techniczne-budowlaniec. Zawodowo pracował jako rolnik. Obecnie jest na rencie. W najbliższych wyborach startuje z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni Równi Równym. Także hasło wyborcze nawiązuje do nazwy komitetu: Równi równym. Komitet wyborczy związany z Janem Wieczorkiem wystawił swoich kandydatów w 3. i 4. okręgu. 

Tygodnik Barciński Pałuki nr 41/2002

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry