Kolejny kandydat na fotel burmistrza Mogilna

Przymierze

Przymierze dla Rozwoju Miast i Wsi ma już swojego kandydata na burmistrza Mogilna. Tak jak wcześniej nieoficjalnie informowaliśmy w Pałukach jest nim Jacek Kraśny.

W poniedziałek, 9 września w Mogilnie odbyło się spotkanie członków Przymierza dla Rozwoju Miast i Wsi. Uczestniczyło w nim około 50 osób. Głównym tematem było ustalenie wspólnego kandydata na fotel burmistrza Mogilna.

Już od dawna mówiło się w nieoficjalnych rozmowach, że kandydatów na burmistrza w tym ugrupowaniu może być tylko dwóch: miejscowy biznesmen, prezes Zespołu Inicjatyw Gospodarczych Jacek Kraśny oraz radny gminny UW, urzędnik Urzędu Skarbowego Leszek Duszyński. Na poniedziałkowym spotkaniu zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zgłoszone zostały obie kandydatury. Okazało się jednak, że Leszek Duszyński oddał swoje głosy jeszcze przed głosowaniem swojemu kontrkandydatowi. - Podziękowałem za zaufanie i poprosiłem, by głosować na Jacka Kraśnego - przyznaje. Ostatecznie w drodze jawnego głosowania jednogłośnie ustalono, że kandydatem Przymierza na burmistrza Mogilne będzie Jacek Kraśny.

Leszek Duszyński na tym samym zebraniu dostał funkcję rzecznika prasowego Komitetu Wyborczego. Członkowie Przymierza jeszcze tego samego dnia powołali do życia kilka zespołów roboczych. Zespołem ds. promocji będzie kierował szef firmy Rondo z Mogilna Jacek Ziemnicki, zespołem ds. rozwoju rolnictwa Kazimierz Stachowiak z Goryszewa, zespołem programowym Leszek Duszyński, zespołem zajmującym się sprawami młodzieży, oświaty i sportu kierować będzie dyrektor szkoły w Strzelcach Michał Sieracki. Za współpracę między gminami powiatu mogileńskiego odpowiadać będzie Piotr Smółka z Mogilna, a zespołem ds. przeciwdziałania bezrobociu kierować będzie właściciel hurtowni artykułów papierniczych Krzysztof Konieczka z Mogilna.

Hasłem przewodnim kampanii wyborczej Przymierza jest: Gmina zamożna zamożnością swoich mieszkańców. W najbliższych dniach Komitet skompletuje ostatecznie listy kandydatów na radnych do poszczególnych Rad Miejskich i Rad Gmin oraz od Rady Powiatu. - Właśnie zamykamy listy - przyznaje Pałukom Leszek Duszyński.

Robert Grygiel

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 549 (35/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry