Reklama w kalendarzu

Jeziora Wielkie, wybory 2002

SLD chce, wójt nie

Lewica nakłania wójta, by startował w wyborach. Wójt myśli poważnie, ale... o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Podczas konwencji powiatowej struktury SLD w Mogilnie 26 lipca, lewica postanowiła nie wystawiać własnego kandydata w zbliżających się jesiennych wyborach na fotel wójta gminy Jeziora Wielkie. Szef powiatowego SLD Roman Pawłowski powiedział nam, że partia udzieliła poparcia obecnemu wójtowi Zbigniewowi Wróblewskiemu. Zaznaczył jednak, że wójt zgadza się na kandydowanie. - My jednak prowadzimy z nim negocjacje - mówi nam Roman Pawłowski. Z naszych informacji wynika, że lewica "awaryjnie" rozmawia z innymi kandydatami. Z kim, nasz rozmówca z gminnej struktury SLD w Jeziorach Wielkich nie chciał nam zdradzić.

- Jestem bezpartyjny. Jeżeli bym startował, to najprawdopodobniej z jakiegoś komitetu niezależnego - podkreśla wójt Wróblewski w rozmowie z Pałukami. Wójt powiedział nam, że nie będzie startował w najbliższych wyborach samorządowych na to stanowisko, choć zaznacza, że swą decyzję na 100% ogłosi na przełomie sierpnia i września. - Jestem prawie 20 lat na tym stanowisku, straciłem sporo zdrowia. Może nadszedł czas, by w swoim życiu spróbować robić coś innego. Wójtem się bywa, ważne jest więc, by nie będąc nim, chodzić wśród mieszkańców gminy z podniesionym czołem. Myślę, że będę mógł tak chodzić, bo nie zrobiłem nigdy niczego, czego mógłbym się wstydzić -mówi wójt.

Zbigniew Wróblewski na koniec powiedział Pałukom, że poważnie rozważa możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, chce spróbować swych sił na nieco innym polu.

Robert Grygiel

Pałuki nr 546 (32/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry