Lider Niezależnych Samorządnych proponuje w Mogilnie publiczną debatę

Pokaż swój dorobek

PSL, Samoobrona, Przymierze i Jacek Kraśny chętnie wezmą udział w debacie. Debata nie interesuje SLD, Radosława Trepińskiego i Stanisława Łaganowskiego.

POMYSŁ NA DEBATĘ

Jeden z liderów Komitetu Wyborczego Niezależni Samorządni Jerzy Szczotka,proponuje wszystkim kandydatom na fotel burmistrza Mogilna oraz Komitetom Wyborczym wystawiającym kandydatów do Rady Miejskiej w Mogilnie wspólną debatę. Miałaby się odbyć w kinie Wawrzyn w obecności mieszkańców gminy Mogilno. Zdaniem Jerzego Szczotki ostatnich 12 lat samorządu wymaga podsumowania, oceny i powiedzenia głośno co zrobiono dobrze, a co źle i dlaczego.

Co o tym pomyśle sądzą kandydaci na burmistrzów i pozostałe Komitety Wyborcze?

SAMOOBRONA I PSL SĄ ZA

Samoobrona zorganizowała zebranie, na którym poruszono tę kwestię wczoraj (18 września 2002 roku, już po zamknięciu numeru). Jeszcze przed spotkaniem dowiedzieliśmy się, że jej członkowie najprawdopodobniej opowiedzą się za uczestnictwem w debacie.

Inicjatywa wspólnej debaty podoba się ludowcom. Prezes PSL Henryk Furtak nazywa pomysł jej przeprowadzenia dobrym. Podkreśla, że musiałby jedynie znać odpowiednio wcześniej program spotkania, by móc odpowiednio przygotować się do dyskusji. Wiceburmistrz Mogilna z PSL Przemysław Majcherkiewicz przyznaje, że można by podczas takiej debaty przedstawić i wyjaśnić zasady działania samorządu, zwłaszcza to jak skonstruowany jest budżet gminy. - Taka debata jest potrzebna - podkreśla.

PRZYMIERZE POPIERA

- Myślę, że to jest dobry pomysł (...) My nie boimy się żadnej debaty publicznej, bo to co robimy - robimy dla ludzi. Zdecydowanie jesteśmy na tak, jeżeli chodzi o debatę - powiedział nam rzecznik prasowy Przymierza Na Rzecz Wsi i Miast Leszek Duszyński, dodając, że wystarczy, że zostanie powiadomiony o terminie takiego spotkania i na pewno przedstawiciele jego komitetu wezmą w nim udział.

Podobnie myśli kandydat Przymierza na burmistrza Jacek Kraśny. - Jestem zawsze otwarty na takie rzeczy. Myślę, że warto to zrobić, byle takie spotkanie nie miało formy kłótni - mówi Jacek Kraśny.

SZCZOTKA MOŻE PROPONOWAĆ

Na pewno w debacie nie wziąłby udziału obecny burmistrz Stanisław Łaganowski. - Jak Szczotka proponuje takie coś, to ja z panem Szczotką nie mam przyjemności - podkreśla Stanisław Łaganowski.

LEWICA PRZECIWNA

W debacie nie wzięliby też udziału najprawdopodobniej przedstawiciele SLD. - Ja za komitet odpowiadać nie mogę (...) Nie przewiduję jednak takiego spotkania, przynajmniej na razie (...) Pan Szczotka może proponować wiele rzeczy - powiedział Pałukom szef powiatowych struktur Sojuszu Roman Pawłowski.

PRAWICA - NIE MA TAKIEJ POTRZEBY

Pomysłu lidera Samorządnych Niezależnych nie popiera też kandydat na burmistrza Samorządowego Forum Prawicy Radosław Trepiński. - Trudno mi jest odpowiadać jednoosobowo za cały komitet (...) Ja nie widzę takiej potrzeby spotykania się - przyznaje. Radosław Trepiński zaznacza, że jego komitet planuje odbyć 7 spotkań z wyborcami (w tym dwa w Mogilnie). Na tych spotkaniach, jak dodał zaprezentują się wyborcom.

Robert Grygiel

Pałuki nr 552 (38/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry