Kandydat na wójta Jezior Wielkich

    Marek Maruszak wystartuje

     Obecny wójt odmówił SLD. Nie przyjął też propozycji kandydowania, złożonej przez ludowców.

     We wtorek, 10 września odbyła się gminna konwencja PSL w Jeziorach Wielkich. Jednym z głównych punktów obrad było ustalenie kandydata na wójta gminy. - Rozmawiałem wcześniej z obecnym wójtem Zbigniewem Wróblewskim. Chcieliśmy poprzeć jego kandydaturę, bo jest on osobą sprawdzoną na tym stanowisku. Wójt powiedział, że raczej nie będzie kandydował. Ostatecznie ma to powiedzieć do 25 września. Jesteśmy zawiedzeni tym, że wójt nie chce startować, ale nie chcemy zostać bez kandydata i dlatego postanowiliśmy wytypować swojego - opowiada Pałukom prezes zarządu gminnego PSL w Jeziorach Wielkich Dariusz Kurzawa. Przypomnijmy, że wcześniej wójt Wróblewski odmówił też kandydowania po propozycji złożonej przez powiatowe SLD. Pałukom powiedział, że zamierza spróbować swych sił w działalności gospodarczej na własny rachunek.

     Na konwencji wyborczej członkowie PSL jednogłośnie w jawnym głosowaniu postanowili, że ich kandydatem na wójta będzie Marek Maruszak. Kandydat prowadzi gospodarstwo rolne. Wcześniej przez długi czas był m. in. prezesem miejscowego SKR.

    PSL wystawi swoich kandydatów na listach wyborczych do Rady Gminy w Jeziorach Wielkich. - Mamy je już obstawione w 80%. Stawiamy na osoby, które już się sprawdziły pracując w samorządzie - przyznaje prezes PSL. W najbliższych dniach ma zostać ustalone hasło wyborcze PSL-u.

Robert Grygiel

Pałuki nr 552 (38/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry