Ryszard Wiechetek ma 56 lat, żonaty. Urodził się i wychował w Łukowie (lubelskie). Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie. Od 18 lat mieszka w Dochanowie. Wspólnie z żoną i synami prowadzi gospodarstwo rolne. Prowadzi także działalność w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Radny pierwszej kadencji, przez dwie kadencje był członkiem komisji oświaty. W latach 1990-1994 czynnie brał udział w pracach nad poprawieniem infrastruktury na wsiach gminy Żnin (budowa dróg, wodociągów i kanalizacji).

      fot. Remigiusz Konieczka

LPR, Ryszard Wiechetek, rodziny, pomoc
Pomóc rodzinom
    Po raz drugi w wyborach na stanowisko burmistrza Żnina wystartuje Ryszard Wiechetek. Wystawi go Liga Polskich Rodzin.

     Ryszard Wiechetek jest w trakcie zbierania podpisów pod swoją kandydaturą. Jego osobę, jako kandydata w poniedziałek zaakceptował pełnomocnik Zarządu Głównego LPR. Ryszard Wiechetek startował już w wyborach na stanowisko burmistrza i do Rady Miejskiej. W pierwszych wyborach na czterech kandydatów zajął czwarte miejsce i nie przeszedł do drugiej tury. Został natomiast radnym z ramienia LPR.
Za swój sukces uważa czynny wkład w rozbudowę infrastruktury na wsi: telefony, sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Na przełomie 2003 i 2004 roku udało się utrzymać szkoły wiejskie.
     Natomiast do uregulowania jest sprawa lecznictwa w gminie. Chodzi o stworzenie warunków do powstania nowych konkurencyjnych przychodni zdrowia.
     Będąc na stanowisku burmistrza Ryszard Wiechetek widzi kilka spraw, które powinny być zrealizowane: skuteczne egzekwowanie należności z tytułu zadłużenia podatkowego zakładów, zwiększenie wpływu z tytułu podatków z powstających punktów handlowych (markety i dziki handel obwoźny), włączenie społeczeństwa do sfinansowania inwestycji poprzez emisję obligacji gminnych (przy sprzyjających regulacjach prawnych), przeciwdziałanie bezrobociu, przyspieszenie prac nad uchwałą dotyczącą ulg podatkowych dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy, rozwój przemysłu rolno-spożywczego z uwzględnieniem przetwórstwa warzyw i owoców na bazie zamykanych zakładów, przystąpienie do programu wykorzystania wód geometrycznych jako alternatywnych źródeł energii cieplnej, poprawa stanu sieci dróg gminnych.
     - "Likwidacji szkół ze względu na aspekt społeczny mówię kategorycznie nie". - powiedział Ryszard Wiechetek. - "Dyrektorzy szkół powinni być menadżerami w zakresie pozyskiwania środków pozasamorządowych i pozarządowych. Jeżeli są duże trudności w przypadku Zakładu Energetyki Cieplnej, jeżeli byłoby to możliwe, należałoby pozyskać nowego, krajowego, tzn. polskiego inwestora. Nie należy oddać usług w ręce obcego kapitału, który nie będzie liczył się za wzrostem cen ciepła".
     Kandydat LPR powiedział, że zastępcą burmistrza będzie ktoś kto ma doświadczenie i nie jest związany z poprzednią ekipą. Decyzja i nazwisko zastępcy będzie podane po wyborze Ryszarda Wiechetka na burmistrza Żnina. Dodał, że nie będzie zwalniał pracowników urzędu, choć może zmienić jego strukturę organizacyjną.
     Hasło wyborcze Ryszarda Wiechetka brzmi: "Zgodnie z prawem i sprawiedliwością pomóc rodzinom, które się same nie obronią przed narastającymi trudnościami życiowymi".

Remigiusz Konieczkaa
Pałuki nr 646 (27/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry