Dariusz Kaźmierczak urodził się w Rogowie, ma 36 lat, żonę 2 i dwie córki. Ukończył studia na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Od 1999 roku pracuje w Starostwie Powiatowym na stanowisku kierownika Wydziału Dróg i Komunikacji. W żnińskiej Radzie Miejskiej zasiada od 1994 roku, od 2000 był wiceprzewodniczącym Rady i przewodniczącym Komisji Budżetu i Gospodarki. W obecnej kadencji (od 2002 r.) jest Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie.

     fot. Remigiusz Konieczka

Żnin, Kandydat, SLD, burmistrz, wybory
Postawić na młodość
    Kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na stanowisko burmistrza Żnina jest Dariusz Kaźmierczak. Jego kandydatura została jednogłośnie przyjęta na radzie gminnego SLD w środę 16 czerwca.

     O kandydaturze Dariusza Kaźmierczaka w kuluarach lokalni politycy mówili od dawna, jeszcze przed oficjalną rezygnacją burmistrza Andrzeja Rosiaka. Sam zainteresowany nigdy wprost nie powiedział, że kandyduje. Zmieniło się to w tym tygodniu. Jego kandydaturę ma wystawić komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Oświadczenie o powstaniu takiego komitetu do komisarza wyborczego dotarło wczoraj. Hasła wyborcze w kampanii to: "Postaw na młodość, doświadczenie i zaangażowanie" oraz "Rozwój infrastruktury".  
     Kandydata zapytaliśmy o priorytety w rozwoju gminy. - "Uważam, że trendem w rozwoju gminy będzie infrastruktura. Rozumiem przez to nie tylko np. sieć kanalizacyjną, ale szeroko pojęty wygląd miasta. Chodzi o to, aby ludziom, którzy odwiedzają nasze miasto coś utkwiło z tej wizyty w pamięci". - mówi Dariusz Kaźmierczak. Kandydat SLD uważa, że ściągnięcie kapitału z zewnątrz ma sens, jeśli w budżecie miejskim zadanie, które ma być zrealizowane jest zapisane. Ważnym programem, który ma być realizowany w najbliższych latach, to ochrona zlewni rzeki Gąsawki, od ul. Przemysłowej do Szpitalnej (włącznie), remont i utworzenie nowych chodników wraz z pasem dla rowerzystów.
     - "Reforma oświaty jest jak najbardziej potrzebna" - twierdzi Dariusz Kaźmierczak - "Nie musi być przeprowadzona na zasadzie likwidacji wszystkich szkół. Gmina jest w przededniu zmiany na stanowisku dyrektora Miejskiego Zespołu Oświaty. Jednym z punktów przyznania stanowiska nowemu dyrektorowi winno być przedstawienie programu reformy oświaty w gminie Żnin. Nie ukrywam, że program ten powinien być zbieżny z moim obrazem oświaty w gminie". Tego obrazu Dariusz Kaźmierczak nie chce jeszcze zdradzać.
     Dariusz Kaźmierczak nie chce mówić o swoich sukcesach. Wskazał na Zakładu Energetyki Cieplnej jako przykład swoich działań. - "W chwili obecnej jestem w dobrym kontakcie z prezesem i załogą poprzez związki zawodowe. Na dziś ZEC jest na etapie pozyskiwania kredytu. W dalszym ciągu prowadzę rozmowy z dyrektorem Kowalskim [Marek Kowalski z BRE Leasing - przyp. rk], które dotyczą restrukturyzacji długu.      Jeżeli nie uda się pozyskać kredytu, to BRE Leasing przejmie udziały i poszuka nowego inwestora, który przejmie pakiet większościowy. Wierzę, że uda się sprawę doprowadzić do logicznych rozwiązań". Dodał, że w dalszym ciągu bolączką miasta są zbyt małe inwestycje. Ale mieszkańcy zarówno miasta, jak i wsi powinni wiedzieć jakie inwestycje i kiedy będą realizowane.  
     Na pytanie o swojego przyszłego zastępcę Dariusz Kaźmierczak odpowiedział, że jest przekonany, iż do końca kadencji mógłby być tylko burmistrz. Przyznał także, że jego konkurenci także myślą w ten sposób, a to rozwiązanie byłoby korzystne dla finansów gminy.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 646 (27/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry