Kandydaci na stanowisko burmistrza Żnina
     Grzegorz Ciupiński mieszka w Wenecji, ma 52 lata, wykształcenie średnie rolnicze. Ma żonę i czwórkę dzieci. Prowadzi gospodarstwo rolne i agroturystyczne. Po objęciu stanowiska burmistrza przyjrzy się szkolnictwu w gminie, wprowadzi stabilną politykę finansową oraz podatkową, a także utworzy firmę dla bezrobotnych. Chce, aby sesje Rady Miejskiej odbywały się w soboty.

     Do wyborów został wystawiony przez Bezpartyjny Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Ciupińskiego. Jego hasło wyborcze brzmi: "Moim celem jest gmina bezpieczna i sprawiedliwa. Gmina trwałego rozwoju, w której dzieci i młodzież ma szanse edukacyjne i życiowe, a bezrobotni pracę".

Leszek Jakubowski fot. Remigiusz Konieczka

     Leszek Jakubowski ma 55 lat, mieszka w Żninie. Ma żonę i 2 dzieci. Z wykształcenia jest inżynierem-rolnikiem. W latach 1990-2002 był burmistrzem Żnina. Obecnie jako członek zarządu pracuje w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji "WiK" w Żninie. Uważa, że po wyborach, opierając się na wieloletnim doświadczeniu, będzie musiał zabrać się za wszystkie sprawy gminy, które wymagają uporządkowania. W wyborach wystawił go Komitet Wyborczy Ziemi Żnińskiej. Hasło wyborcze: "Służba społeczeństwu".

Jarosław Jaworski fot. Remigiusz Konieczka

     Jarosław Jaworski ma 38 lat, żonę i 2 dzieci. Licencjat na WSP w Bydgoszczy, tytuł magistra administracji na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Przez 10 lat pracował w żnińskim ZUS. Przez półtora roku był zastępcą burmistrza Andrzeja Rosiaka. Po wyborach zamierza realizować prace związane z przebudową kanalizacji w centrum miasta, odbudową gminnych dróg, ulic i placów, pozyskaniem inwestorów oraz współpracą z miastami partnerskimi. Kandydata wystawił KWW Jarosława Jaworskiego. Hasło wyborcze brzmi: "Pracujmy nadal razem".

Krzysztof Jóźwiak fot. Remigiusz Konieczka

     Krzysztof Jóźwiak mieszka w Żninie. Ma 47 lat, żonę i dwie córki. Ukończył Wydział Politologii i Administracji WSP w Bydgoszczy. Zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Zasiada w żnińskiej Radzie Miejskiej. Do priorytetów dla rozwoju gminy zaliczył ściągnięcie inwestorów z zewnątrz. Stawia na rozwój turystyki poprzez opracowanie spójnego projektu dla jej rozwoju. Kandydata wystawił Komitet Wyborczy Wyborców "Pałuki". Hasło wyborcze brzmi: "Kompetencja i gospodarność".

Dariusz Kaźmierczak fot. Remigiusz Konieczka

     Dariusz Kaźmierczak ma 36 lat, żonę i 2 dzieci. Ukończył studia na ATR w Bydgoszczy i podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Od 1999 roku pracuje na stanowisku kierownika Wydziału Dróg i Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Żninie. Od 2002 roku jest także Przewodniczącym rady Miejskiej w Żninie. Najważniejsza sprawa to rozwój infrastruktury; nie tylko  sieci kanalizacyjnej, ale także tej kształtującej szeroko pojęty wygląd miasta. Kandydata wystawił Komitet Wyborczy SLD; hasło wyborcze brzmi: "Młodość, doświadczenie, zaangażowanie".

Ryszard Wiechetek fot. Remigiusz Konieczka

     Ryszard Wiechetek ma 56 lat, żonę i wiele dzieci. Mieszka w Dochanowie od 18 lat. Ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie. Wspólnie z żoną i synami prowadzi gospodarstwo rolne. Prowadzi także działalność w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Jest radnym Rady Miejskiej w Żninie. Poprawę gminnych finansów widzi w lepszym ściąganiu pieniędzy z podatków, a zmniejszenie bezrobocia m.in. w tworzeniu ulg podatkowych. Kandydata wystawił Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Wiechetka popierany przez Ligę Polskich Rodzin. Hasło wyborcze brzmi: "Zgodnie z prawem i sprawiedliwością pomóc rodzinom, które się same nie obronią przed narastającymi trudnościami życiowymi".

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 648 (29/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry