Pięć głosów różnicy

Skład Rady Gminy w Gąsawie zostanie uzupełniony przez Alojzego Grochowalskiego z Chomiąży Szlacheckiej. Zaprzysiężenie na radnego - w kwietniu.

alojzy1.jpg
Alojzy Grochowalski ma 59 lat. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Obecnie prowadzi z żoną Barbarą gospodarstwo w Chomiąży Szlacheckiej. Jest również prezesem spółdzielni rolniczo-handlowej "Leszek" w Gąsawie. Najbardziej ceni sobie działalność w NSZZ "Solidarność" RI. W 1981 roku tworzył struktury "Solidarności" rolniczej w gminie Gąsawa, był jej przewodniczącym aż do ponownej legalizacji. W trakcie stanu wojennego działał w podziemiu. Pełnił mandat radnego w kadencji 1994-1998. Był jednocześnie członkiem Zarządu Gminy Gąsawa. Jest także członkiem wspierającym OSP w Nowejwsi Pałuckiej. W wyborach uzupełniających startował z Komitetu Wyborczego Wyborców "Przyjazna Zagroda". Jego hasło wyborcze brzmiało: "Podaruj dzieciom radość, otwórz swoje serce". W niedzielę otrzymał 113 głosów. fot. Remigiusz Konieczka

Rozpisanie wyborów uzupełniających konieczne było ze względu na rezygnację z pełnienia mandatu radnego przez Pawła Brzykcego.
    Wybory odbyły się w okręgu nr 3, który obejmował Annowo, Chomiążę Szlachecką, Laski Wielkie, Nowąwieś Pałucką, Obudno, Piastowo i Pniewy. W wymaganym terminie zarejestrowało się pięć komitetów wyborczych, które wystawiły po jednym kandydacie.
    Głosowanie odbyło się w minioną niedzielę w lokalu wyborczym w Laskach Wielkich. Frekwencja wyniosła 30%.
Największą liczbę głosów otrzymał Alojzy Grochowalski z Chomiąży Szlacheckiej, któremu zaufało 113 wyborców. Pięć głosów mniej, bo 108, otrzymał Mieczysław Gęsicki z Obudna. Maria Zwolenkiewicz z Rozalinowa dostała 39 głosów, Jan Gaj z Chomiąży 25, a Adrianna Wierska z Lasek Wielkich dostała 13 głosów.
    Alojzy Grochowalski startował już w wyborach do Rady Gminy na kadencję 2006-2010, ale nie otrzymał liczby głosów, która gwarantowałaby otrzymanie mandatu.
    - Dostałem wtedy 115 głosów, ale nie należy tego porównywać z obecnym wynikiem. Wtedy walczyliśmy o cztery miejsca, a teraz o jedno. W ubiegłym roku startowałem z listy Gąsawskiego Bloku Samorządowo-Ludowego, obecnie mogłem pracować na własne konto. Dlatego ten wynik cenię sobie najbardziej. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować tym, którzy oddali na mnie głos - powiedział Alojzy Grochowalski.
    - Mam nadzieję, że w prace Rady uda mi się wnieść to co najbardziej istotne. Obudzić odruch serca. Szerzyć wartości międzyludzkiej solidarności, którą osobiście stawiam na pierwszym miejscu.
    Zwycięzca wyborów uzupełniających zadeklarował, że mandat radnego będzie wypełniał całkowicie społecznie. Zdecydował się utworzyć fundusz wspierania dzieci z rodzin borykających się z trudną sytuacją materialną. Na rzecz funduszu zamierza przeznaczać dietę radnego.
    - Mam nadzieję, że nie będę jedyną osobą, która wesprze fundusz. Myślę, że łańcuch dobrych serc będzie się rozwijał. To co mówiłem przed wyborami nie było kupczeniem. Zadanie to traktuję jako punkt honoru - mówił Alojzy Grochowalski.
    Alojzy Grochowalski nie czuje się radnym tylko z Chomiąży. Ma zamiar być radnym całego okręgu. Chce spotykać się z mieszkańcami wszystkich miejscowości i w miarę potrzeb realizować ich potrzeby

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 789 (13/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry