Wybory samorządowe w obwodzie w Kwieciszewie
Oddał głos za żonę, teraz za to odpowie
     Kazimierz L. z Goryszewa (gm. Mogilno) za to, że 12 listopada oddał za żonę głos w wyborach samorządowych, został wykluczony z komisji obwodowej nr 8 w Kwieciszewie, której był wiceprzewodniczącym.

Zadecydowała o tym Miejska Komisja Wyborcza. Jego obowiązki przejęła Janina Kurdykowska.
Zgodnie z tym, o czym mówił dwa tygodnie temu przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Andrzej Saran, sprawa Kazimierza L. trafiła do prokuratury. - "Wiem, że pan L. bardzo to wszystko przeżywa, ale takie zawiadomienie do prokuratury musiałem złożyć" - usłyszeliśmy.
     - "23 listopada do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wpłynęło zawiadomienie przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej i przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Mogilnie w sprawie naruszenia prawa wyborczego i podrobienia podpisu" - powiedziała prokurator rejonowa w Mogilnie Wiesława Szajda i dodała, że 24 listopada, czyli na drugi dzień po wpłynięciu zawiadomień, prokuratura zwróciła się do mogileńskiej policji z poleceniem przeprowadzenia postępowania przygotowawczego.
     Marek Jankowski zastępca komendanta KPP w Mogilnie powiedział wczoraj "Pałukom", że policja wszczęła postępowanie przygotowawcze z art. 248 i art. 270 Kodeksu Karnego. - "Powiadomienie o wszczęciu postępowania przygotowawczego zostały już wysłane do osób, które powiadomiły prokuraturę. Szczegółowy plan postępowania w sprawie pana L. zostanie sporządzony przez policjanta, który zajął się sprawą. W najbliższej przyszłości zostaną w pierwszej kolejności przesłuchani członkowie komisji nr 8 oraz żona Kazimierza L. Z tego co wiem, ten pan przyznaje się do oddania głosu za żonę. W takim przypadku art. 335 Kodeksu Postępowania Karnego daje możliwość dobrowolnego poddania się karze" - usłyszeliśmy.

Joanna Bejma
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 772 (48/2006)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry