Drukuj
wyb46moM.jpg
Cyfry i zewnętrzne plasterki to procenty głosów osiągniętych w wyborach. Koło wewnętrzne - mandaty otrzymane w wyniku przeliczenia procentów głosów na miejsca w Radzie.

Szczegółowe wyniki wyborów do Rady Powiatu Mogilno
   

   
Piast wprowadził aż 3 radnych, głównie dzięki temu, że zblokował swe listy przed wyborami z PSL. Zwraca uwagę słabiutki wynik Samoobrony, która nie przekroczyła nawet progu 5%. Kadencja 2006-2010 zapowiada się wręcz wybuchowo. W składzie Rady znaleźli się m.in.: Zowczak, Szczotka, Trepiński, Szymański, Szarek, Kraśny, Bartecki, Mleczko, Gałązka. Zapowiada to arcyciekawe obrady komisji i sesji Rady Powiatu. Zwraca także uwagę porażka Teresy Kujawy z SLD i Kazimierza Łaganowskiego z SLD.


   
WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH UGRUPOWAŃ
1. PSL- 5.869 głosów - 36,37%
2. Lewica i Demokraci - 2.884 głosy - 17,87%
3. Wspólnota 2006  - 1.994 głosy - 12,36%
4. Przymierze - 1.727 głosów - 10,7%
5. Piast - 1.620 głosów - 10,04%
6. Prawo i Sprawiedliwość  - 1.323 głosy - 8,2%
7. Samoobrona - 720 głosów - 4,46%
OKRĘG NUMER 1
- 9 MANDATÓW
(gmina Mogilno)
Uprawnionych do głosowania: 19.625 osób
Wzięło udział w głosowaniu: 9.712 osób
Oddano głosów ważnych: 8.940
Frekwencja: 49,48%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
WSPÓLNOTA 2006
- 1.591 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Leszek Marek Duszyński, l. 39  - Mogilno - 742 głosy, radny
2. Andrzej Grzegorz Jakubowski,l. 46 - Mogilno - 92 głosy
3. Maciej Przemysław Adamski, l. 40 - Mogilno - 59 głosów
4. Wanda Sielecka, l. 49 - Mogilno - 58 głosów
5. Paweł Lewandowski, l. 26 - Mogilno - 46 głosów
6. Adam Rydwelski, l. 23 - Mogilno - 87 głosów
7. Krzysztof Ryszard Gołaszewski, l. 49 - Mogilno - 109 głosów
8. Elicja Maria Lewandowska, l. 58 - Świerkówiec - 17 głosów
9. Wiesław Marian Mazurkiewicz,l. 47 - Mogilno - 25 głosów
10. Krzysztof Wojciech Adamczak,l. 47 - Gębice - 37 głosów
11. Jan Andrzej Błaszak, l. 46 - Wszedzień - 33 głosy
12. Agnieszka Jesiołowska, l. 30 - Świerkówiec - 22 głosy
13. Mariusz Ostrowski, l. 29 - Strzelce - 58 głosów
14. Lidia Anna Konieczka, l. 46 - Dzierżążno - 39 głosów
15. Zygmunt Jasiński, l. 53 - Mogilno - 40 głosów
16. Zenon Jakub Pachała, l. 55 - Mogilno - 12 głosów
17. Wiesław Delikta, l. 47 - Mogilno - 37 głosów
18. Łukasz Drzazgowski, l. 26 - Mogilno - 78 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SLD+SDPL+PD+UP
LEWICA I DEMOKRACI - 1.918 GŁOSÓW - 2 MANDATY
1. Tadeusz Juliusz Szymański, l. 52 - Bielice - 614 głosów, radny
2. Teresa Zofia Kujawa, l. 56 - Mogilno - 133 głosy
3. Kazimierz Stanisław Łaganowski,  l. 64 - Mogilno - 173 głosy
4. Robert Franciszek Musidłowski,
  l. 36 - Mogilno - 386 głosów, radny
5. Mirosław Andrzej Krygier, l. 48 - Huta Palędzka - 102 głosy
6. Zbigniew Krzywy, l. 69 - Mogilno  - 42 głosy
7. Elżbieta Beata Ilska, l. 47 - Iskra - 52 głosy
8. Piotr Marian Jakubowski, l. 48  - Mogilno - 20 głosów
9. Grzegorz Paweł Chojecki, l. 53  - Mogilno - 50 głosów
10. Violetta Skorupińska, l. 39 - Wylatowo - 39 głosów
11. Przemysław Wojciech Sulicki, l. 39 - Mogilno - 115 głosów
12. Stanisław Józef Miężał, l. 55 - Wylatowo - 27 głosów
13. Halina Maria Kotarska, l. 54 - Kwieciszewo - 48 głosów
14. Lidia Teresa Rudy-Figiel, l. 40 - Mogilno - 9 głosów
15. Stefan Harko, l. 55 - Mogilno  - 25 głosów
16. Feliks Żywica, l. 54 - Gozdawa - 45 głosów
17. Lucyna Borsz-Drzewiecka, l. 66  - Mogilno - 9 głosów
18. Dariusz Roman Ostrowski, l. 45 - Mogilno - 29 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 1.085 GŁOSÓW
- 1 MANDAT
1. Jacek Piotr Kraśny, l. 42  - Świerkówiec - 334 głosy, radny
2. Michał Sieracki, l. 43 - Czarnotul - 75 głosów
3. Robert Arkadiusz Zawadzki, l. 44 - Padniewko - 29 głosów
4. Marek Mądrowski, l. 39 - Gębice - 46 głosów
5. Hieronim Franciszek Kwiatkow-ski, l. 56  - Mogilno - 17 głosów
6. Wacław Bukowski, l. 47 - Mogilno - 26 głosów
7. Zofia Harędzka, l. 45 - Mogilno - 22 głosy
8. Marcin Buzała, l. 42 - Świerkówiec  - 89 głosów
9. Zdzisław Eugeniusz Łukasik, l. 57 - Mogilno - 50 głosów
10. Ryszard Weber, l. 48 - Padniewko - 24 głosy
11. Marek Andrzejewski, l. 20  - Mielenko - 38 głosów
12. Dariusz Łucjan Stalinski, l. 40 - Mogilno - 151 głosów
13. Piotr Konieczka, l. 40 - Marcinkowo - 85 głosów
14. Paweł Piotr Jarlaczyk, l. 54 - Mogilno - 17 głosów
15. Iwona Monika Szczęsna-Dymel, l. 27 - Mogilno - 35 głosów
16. Mirosław Włodzimierz Wieczorek,  l. 50 - Mogilno - 26 głosów
17. Zbigniew Jerzy Kowalski, l. 46 - Mogilno  - 21 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIAST
- 403 GŁOSY - 1 MANDAT
1. Jerzy Szczotka, l. 52 - Mogilno - 109 głosów, radny
2. Alicja Maria Zarywska, l. 54 - Wylatowo - 23 głosy
3. Andrzej Urban, l. 50 - Stawiska - 20 głosów
4. Wojciech Czerniak, l. 52  - Mogilno - 26 głosów
5. Wojciech Józef Orchowski, l. 50 - Chabsko - 66 głosów
6. Stanisław Adam Ozga, l. 58 - Białotul - 9 głosów
7. Marian Jan Rewers, l. 49  - Mogilno - 10 głosów
8. Roman Radosław Rogacki, l. 27  - Gozdanin - 27 głosów
9. Wiesław Ryszard Barszcz, l. 62 - Stawiska - 9 głosów
10. Jarosław Łukasz Kwiatkowski, l. 21 - Wszedzień - 21 głosów
11. Zbigniew Gapiński, l. 37 - Palędzie Dolne - 20 głosów
12. Jerzy Kazimierz Derdowski, l. 62  - Mogilno - 10 głosów
13. Krzysztof Wojciech Grajek, l. 46 - Niestronno - 22 głosy
14. Piotr Kusz, l. 46 - Mogilno - 10 głosów
15. Czesław Zbigniew Młynarczyk,  l. 52 - Mogilno - 6 głosów
16. Władysław Janusz Winiarski,l. 65 - Mogilno - 15 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWO
I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 983 GŁOSY
- 1 MANDAT
1. Radosław Szymon Trepiński, l. 54  - Mogilno - 449 głosów, radny
2. Hieronim Antoni Rumianowski,l. 47 - Mogilno - 138 głosów
3. Rafał Mariusz Giemza, l. 43 - Mogilno - 99 głosów
4. Maria Jolanta Jasińska, l. 52  - Mogilno - 42 głosy
5. Jacek Adam Ładziak, l. 49 - Mogilno - 68 głosów
6. Maria Alina Biernacka, l. 48 - Ciechrz - 15 głosów
7. Adam Morawski, l. 56 - Mogilno  - 33 głosy
8. Lucyna Wolska, l. 34 - Mogilno- 51 głosów
9. Marzena Misiarz-Cienguszewska,l. 26 - Wieniec - 23 głosy
10. Kazimierz Zarychta, l. 47  - Wyrobki - 23 głosy
11. Grażyna Ewa Grześkowiak, l. 46  - Mogilno - 19 głosów
12. Wacław Stefan Śmiełowski, l. 69   - Mogilno - 23 głosy
KOMITET WYBORCZY PSL
- 2.550 GŁOSÓW
- 3 MANDATY
1. Tomasz Barczak, l. 50 - Gębice - 756 głosów, radny
2. Przemysław Piotr Majcherkiewicz,  l. 52 - Mogilno - 281 głosów
3. Jan Andrzej Gwiazda, l. 53  - Mogilno - 313 głosów
4. Jan Pawlak, l. 73 - Wylatowo  - 69 głosów
5. Jan Władysław Michałowski, l. 60  - Olsza - 142 głosy
6. Andrzej Antoni Kacperski, l. 50 - Mogilno - 21 głosów
7. Ewa Maria Ratajczak, l. 54  - Mogilno - 35 głosów
8. Mirosław Kazimierz Leszczyński, l. 44 - Goryszewo - 413 głosów, radny
9. Marian Tadeusz Manuszewski,  l. 56 - Strzelce - 41 głosów
10. Krzysztof Franciszek Wegner, l. 54 - Wszedzień - 36 głosów
11. Jan Wojciech Bartecki, l. 50  - Mielno - 359 głosów, radny
12. Stanisław Piński, l. 48 - Mogilno  - 84 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
SAMOOBRONA RP
- 410 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Leszek Czesław Nowacki, l. 52  - Świerkówiec - 117 głosów
2. Zygmunt Kuźba, l. 60 - Mogilno -25 głosów
3. Małgorzata Stanisława Ledwożyw,  l. 50 - Mogilno  -23 głosy
4. Grażyna Janina Skornia-Cieślewicz,  l. 52 - Olsza - 11 głosów
5. Wojciech Krzyżan, l. 52 - Żabno - 29 głosów
6. Krzysztof Filipek, l. 25 - Żabienko  - 59 głosów
7. Zenon Dłutkowski, l. 52   - Twierdziń - 77 głosów
8. Zdzisława Kazimiera Kąkolewska, l. 62 - Mogilno - 14 głosów
9. Katarzyna Chojnacka, l. 36  - Padniewko - 15 głosów
10. Justyna Joanna Pułkownik, l. 29  - Mogilno - 15 głosów
11. Artur Tomasz Gumiński, l. 21   - Żabno - 25 głosów
OKRĘG NUMER 2
- 4 MANDATY
(gmina Dąbrowa
i gmina Jeziora Wielkie)
Uprawnionych do głosowania:   7.598 osób
Wzięło udział w głosowaniu:  3.555 osób
Oddano głosów ważnych:  3.278
Frekwencja:  46,78%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIAST
- 580 GŁOSÓW - 1 MANDAT
1. Karol Piotr Dłutkowski, l. 47  - Białe Błota - 80 głosów
2. Krzysztof Laskowski, l. 37
- Jeziora Wielkie - 218 głosów, radny
3. Marek Anotni Bosiacki, l. 51 - Dąbrowa - 40 głosów
4. Waldemar Michał Matczak, l. 33  - Jeziora Wielkie - 46 głosów
5. Ewa Jolanta Wilk, l. 49 - Szczepanowo - 20 głosów
6. Stefan Jan Michalski, l. 59 - Wójcin - 37 głosów
7. Sebastian Puzio, l. 30  - Szczepanowo - 82 głosy
8. Dorota Andrzejkiewicz, l. 40 - Rzeszyn - 57 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA 2006 - 269 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Marcin Jakub Drzazgowski, l. 23  - Mogilno - 91 głosów
2. Robert Dariusz Abram, l. 37  - Parlin - 53 głosy
3. Danuta Koziołkiewicz-Fiuta, l. 40  - Mierucin - 72 głosy
4. Wiesław Bilski, l. 43 - Żółwiny - 13 głosów
5. Magdalena Krukowska, l. 30 - Dąbrowa - 8 głosów
6. Mateusz Szmańda, l. 29  - Słaboszewko - 32 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PSL
- 1.035 GŁOSÓW
- 2 MANDATY
1. Wiesław Stanisław Gałązka, l. 54 - Mokre - 238 głosów, radny
2. Dariusz Kurzawa, l. 30 - Rzeszynek - 378 głosów, radny
3. Stefan Marian Światlak, l. 59  - Włostowo - 72 głosy
4. Henryk Przybysz, l. 53 - Dąbrowa  - 202 głosy
5. Eugeniusz Krzysztof Polewski,  l. 49 - Nożyczyn - 43 głosy
6. Edward Brzezicki, l. 44  - Szczepanowo - 102 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWO
I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 340 GŁOSÓW - BEZ MANDATU
1. Melania Maria Kranc, l. 45  - Wola Kożuszkowa - 160 głosów
2. Mirosław Ossowski, l. 41  - Jeziora Wielkie - 85 głosów
3. Michał Kastarynda, l. 25  - Nożyczyn - 38 głosów
4. Marcin Michał Kaszowski, l. 20 - Słaboszewo - 29 głosów
5. Krystyna Kasprzak, l. 46  - Dąbrowa - 18 głosów
6. Magdalena Zacharias, l. 27  - Mogilno - 10 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
SLD+SDPL+PD+UP
LEWICA I DEMOKRACI
- 362 GŁOSY
- BEZ MANDATU
1. Grzegorz Kozłowski, l. 47 - Wola Kożuszkowa - 89 głosów
2. Franciszek Pałucki, l. 57  - Jeziora Wielkie - 64 głosy
3. Klaudia Wiśniewska, l. 29 - Rzeszyn - 47 głosów
4. Rafał Mariusz Żuchowski, l. 42  - Wójcin - 103 głosy
5. Elżbieta Maria Milczarek, l. 52   - Dąbrowa - 59 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
SAMOOBRONA RP
- 198 GŁOSÓW - BEZ MANDATU
1. Tomasz Zbytniewski, l. 31   - Wójcin - 52 głosy
2. Bogdan Ryszard Zawadzki, l. 51 - Mokre  -14 głosów
3. Dariusz Ciesielczyk, l. 32  - Wójcin - 76 głosów
4. Jan Lidmann, l. 61 - Białe Błota - 56 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 494 GŁOSY - 1 MANDAT
1. Sławomir Paluch, l. 36  - Dąbrowa - 103 głosy
2. Ryszard Basa, l. 51  - Szczepanowo - 114 głosów
3. Andrzej Jan Wcisło, l. 54  - Szczepanowo - 78 głosów
4. Stanisława Łagowska, l. 55  - Dąbrowa - 199 głosów, radna
OKRĘG NUMER 3
- 4 MANDATY
(gmina Strzelno)
Uprawnionych do głosowania:   9.658 osób
Wzięło udział w głosowaniu: 4.386 osób
Oddano głosów ważnych:  3.919
Frekwencja: 45,41%
KW PSL - 2.284 głosy
- 3 MANDATY
1. Ewaryst Zdzisław Matczak, l. 52  - Jaworowo - 1.412 głosów, radny
2. Przemysław Antoni Zowczak,
l. 47 - Zofijówka - 370 głosów, radny
3. Krzysztof Mleczko, l. 45  Bławaty - 215 głosów, radny
4. Janina Maria Baranowska, l. 56  - Bronisław - 59 głosów
5. Jarosław Marek, l. 26   - Markowice - 51 głosów
6. Stanisław Franciszek Gładyszewski,  l. 60 - Ostrowo - 75 głosów
7. Krzysztof Jerzy Szarzyński, l. 43 - Mogilno - 79 głosów
8. Roman Jankowski, l. 39 - Strzelno  - 23 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SLD+SDPL+PD+UP LEWICA
I DEMOKRACI - 604 GŁOSY - BEZ MANDATU
1. Włodzimierz Buczkowski, l. 62 - Strzelno - 61 głosów
2. Piotr Kazimierz Sienkiewicz, l. 40  - Młynice - 168 głosów
3. Jerzy Antoni Zebel, l.52 - Strzelno  - 123 głosy
4. Zdzisław Marat, l.64 - Markowice  - 39 głosów
5. Mariusz Piotr Podhorodecki, l. 36   - Strzelno Klasztorne - 49 głosów
6. Barbara Ewa Fibikowska, l. 53  - Strzelno - 38 głosów
7. Bartosz Zieliński, l. 28 - Strzelno- 68 głosów
8. Maciej Banaszkiewicz, l. 42  - Strzelno - 58 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIAST
- 637 GŁOSÓW - 1 MANDAT
1. Jan Zdzisław Szarek, l. 59  - Strzelno - 228 głosów, radny
2. Jan Harasimowicz, l. 67 - Strzelno  - 38 głosów
3. Damian Michał Rybak, l. 30  - Strzelno - 69 głosów
4. Piotr Wojciech Pawłowski, l. 28  - Bronisław - 30 głosów
5. Rafał Budny, l. 30 - Strzelno - 63 głosy
6. Andrzej Marian Lipiński, l. 54  - Strzelno - 21 głosów
7. Stanisław Andrzej Dobrzyński, l. 56 - Strzelno - 88 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
SAMOOBRONA RP
- 112 GŁOSÓW
- BEZ MANDATU
1. Wojciech Leśny, l. 23 - Rzadkwin - 39 głosów
2. Karol Jan Kościelny, l. 23 - Ciechrz - 20 głosów
3. Karol Owczarzak, l. 26 - Bławatki - 22 głosy
4. Andrzej Szmańda, l. 51 - Ciechrz  - 20 głosów
5. Anna Jadwiga Kubiak, l. 23 - Bławatki - 11 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
PRZYMIERZE W MOGILNIE
- 148 GŁOSÓW - BEZ MANDATU
1. Remigiusz Marek Koprowski,  l. 45 - Strzelno - 55 głosów
2. Janusz Piotr Kasprzyk, l. 40  - Strzelno - 43 głosy
3. Marian Figas, l. 52 - Strzelno  - 22 głosy
4. Waldemar Jerzy Słowiński, l. 47 - Strzelno - 17 głosów
5. Roman Żółkiewicz, l. 47   - Strzelno - 11 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA 2006
- 134 GŁOSY - BEZ MANDATU
1. Grażyna Barbara Adamska, l. 49  - Strzelno - 49 głosów
2. Aniela Pawlak, l. 52 - Ciencisko- 29 głosów
3. Antoni Walicki, l. 49 - Strzelno - 25 głosów
4. Waldemar Wrona, l. 40 - Wymysłowice - 31 głosów
zebrała: Joanna Świetnicka

   
RADA POWIATU MOGILNO W KADENCJI 2006-2010
GMINA MOGILNO
1. Tomasz Barczak - PSL
2. Mirosław Leszczyński  - PSL
3. Jan Bartecki - PSL
3. Tadeusz Szymański - Lewica i Demokraci
5. Robert Musidłowski   - Lewica i Demokraci
6. Leszek Duszyński - Wspólnota 2006
7. Jerzy Szczotka  - Piast
8. Radosław Trepiński - PiS
9. Jacek Kraśny - Przymierze
GMINA STRZELNO
10. Ewaryst Matczak  - PSL
11. Przemysław Zowczak - PSL
12. Krzysztof Mleczko  - PSL
13. Jan Szarek - Piast
GMINY DĄBROWA/JEZIORA WIELKIE
14. Wiesław Gałązka  - PSL
15. Dariusz Kurzawa - PSL
16. Krzysztof Laskowski  - Piast
17. Stanisława Łagowska  - Przymierze

Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 770 (46/2006)