Reklama w kalendarzu

38 dni do wyborów samorządowych

Działacze i politycy PSL zabiegali do końca o szefową Gminnej Rady Kobiet. Przegrali na finiszu. To porażka bolesna i prestiżowa.

Małgorzata Małecka w zbliżających się wyborach wystartuje z list PO do Rady Powiatu
       fot. Joanna Świetnicka

Pozyskanie Małgorzaty Małeckiej z Żabna to kolejny bardzo głośny transfer na listy Platformy Obywatelskiej przed zbliżającymi się wyborami do Rady Miejskiej i Rady Powiatu w Mogilnie. Po spektakularnym pozyskaniu kilku sołtysów na listy PO - Stanisława Radtke z Dąbrówki, Barbary Lech z Żabienka, Janusza Myszkowskiego z Niestronna czy Benona Witkowskiego z Wylatowa oraz byłego sołtysa z Józefowa Jana Szatkowskiego - w PSL zawrzało. Ustaliliśmy, że po publikacji w Pałukach 7 października do wojewódzkiego szefa PO w Tomasza Lenza dzwonili mogileńscy działacze PSL zaniepokojeni ofensywą Platformy w gminie Mogilno. Zaniepokoiła ich także ubiegłotygodniowa wypowiedź szefa mogileńskiego koła PO Radosława Nowaka, który tylko w odsunięciu PSL od władzy w powiecie widzi szansę na dynamiczny rozwój powiatu mogileńskiego, taki jak w tej chwili jest udziałem gminy Mogilno. Skąd te nerwowe reakcje? Jak powiedział nam jeden z anonimowych, lecz wiarygodnych ludzi w PSL-u, działacze tej partii praktycznie dogadali już koalicję z PO po wyborach na szczeblu powiatu. Dlatego ta wypowiedź tak ich rozzłościła.
O pozyskanie Małgorzaty Małeckiej na swe listy zażarcie walczyli także liderzy PSL z gminy Mogilno. Ostatecznie Małgorzata Małecka to jedna z liderek w środowisku wiejskim: szefowa Gminnej Rady Kobiet w Mogilnie, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nasza Przyszłość w Żabnie i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Żabnie.
Decyzję o starcie w zbliżających się wyborach z list Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Małgorzata Małecka podjęła już po ukazaniu się naszego artykułu Zaczyna się wyścig o władzę w ubiegły czwartek. Podpisała deklarację startu z PO. Zapytana przez reportera, dlaczego postanowiła wystartować z list PO, odpowiedziała, że tak zdecydowała dzięki dobrej, trwającej całą kadencję współpracy z burmistrzem Mogilna Leszkiem Duszyńskim. - Dzięki współpracy z panem burmistrzem udało się zrealizować wiele zadań - dodała. Ujawniła jednocześnie, że propozycję kandydowania w wyborach samorządowych z list PO dostała już dawno. Jednak z podjęciem decyzji zwlekała do ostatniego momentu. - Nie oceniam ludzi po tym, do jakiego należą ugrupowania politycznego. Na co dzień współpracuję ze wszystkimi. Zdecydowałam się wystartować w wyborach w ostatnim momencie, gdy listy właściwie były już ustalone - powiedziała Małgorzata Małecka.
Także inne transfery na listy PO wyglądają w środowisku wiejskim bardzo ciekawie. Z listy PO wystartuje na przykład rolnik ze Strzelec Mariusz Ziemniak, szef Stowarzyszenia Sokół z Gębic Andrzej Konieczka, była dyrektor przedszkola w Gębicach Barbara Gmur i obecna dyrektor tego przedszkola Wioletta Pilarczyk, a także znany w środowisku działaczy OSP i działaczy wiejskich Konrad Andrzejewski z Procynia. Z Platformy startował będzie także szef Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie Wojciech Baran.

Joanna świetnicka
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 974 (41/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry