Reklama w kalendarzu

Mogilno

Bartosz Nowacki wystartuje w wyborach z listy PO do Rady Powiatu Mogilno.

W zbliżających się wyborach samorządowych członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Bartosz Nowacki wystartuje z listy Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu Mogilno, w okręgu mogileńskim. Znalazł się na II miejscu, tuż za kandydatem PO na burmistrza Leszkiem Duszyńskim. Przypomnijmy, że do sejmiku w 2006 r. wszedł z listy Samoobrony.
- Kiedy rozpoczynaliśmy kadencję w 2006 r., miałem okazję rozmawiać z marszałkiem i z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej i programy nasze były bardzo zbieżne, jeśli chodzi o rozwój naszego województwa. I idąc krok dalej otrzymałem również propozycję, aby startować z list Platformy Obywatelskiej do powiatu mogileńskiego. To co robiliśmy tutaj w sejmiku uważam, że robiliśmy to bardzo dobrze i chciałbym to kontynuować - mówi Bartosz Nowacki.
Leszek Duszyński, gdy pytamy go, dlaczego zgodził się na to, by za jego plecami znalazł się działacz Samoobrony, powiedział, że on sam nie jest członkiem PO. Otwiera listę do Rady Powiatu jako kandydat PO na burmistrza. A kolejność już na liście ustalały jednak władze powiatowe Platformy w Mogilnie.
Członek Rady Powiatowej PO, wicestarosta Przemysław Zowczak, nie miał w tej sprawie wiele do powiedzenia. Mówi, że lista mogileńska była już poukładana, gdy on zaczął bliżej się interesować samymi wyborami. Nie udało nam się wczoraj skontaktować z szefem powiatowym PO Piotrem Kaźmierczakiem. Ustaliliśmy jedynie, że decyzja zapadała nie tylko we władzach powiatowych PO, ale na szczeblu władz wojewódzkich tej partii.
Był nawet taki moment, że Bartosz Nowacki żądał dla siebie pozycji numer 1 na liście PO w okręgu mogileńskim. Ostatecznie zadowolił się dwójką.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 975 (42/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry