Wybory w gminie Gąsawa

Nawet gdyby Zdzisław Kuczma nie uzyskał wymaganej liczby głosów w wyborach, nie przekreśla to jego szans, by zostać wójtem. Wtedy mogą na niego głosować radni.

W gminie Gąsawa o stanowisko wójta ubiega się tylko Zdzisław Kuczma, obecnie sprawujący urząd. Z powodu braku kontrkandydata głosowanie na wójta w gminie Gąsawa będzie wyglądać nieco odmiennie niż gdzie indziej. Przede wszystkim zgłoszony kandydat musi uzyskać w głosowaniu więcej niż połowę ważnie oddanych przez wyborców głosów. Wyborca w gminie Gąsawa otrzyma kartę do głosowania, na której będzie mógł zakreślić krzyżyk przy słowie TAK, jeśli opowiada się za kandydatem lub zakreślić krzyżyk przy słowie NIE, jeśli odrzuca jego kandydaturę.
Gdyby stało się tak, że Zdzisław Kuczma nie zdobędzie wymaganej liczby głosów, wówczas wójta wybierze Rada Gminy. Z sali mogą paść różne nazwiska, w tym również Zdzisława Kuczmy. Mecenas Bogusław Szymczak wyjaśnia, że to, iż jedyny kandydat nie uzyska w głosowaniu wymaganej liczby głosów, nie eliminuje go z dalszego rozpatrywania kandydatów przez radnych. W przypadku wyboru przez Radę Gminy, wójtem zostaje ta osoba, która uzyska bezwzględną większość głosów (więcej niż połowa, czyli 50%+1). W przypadku Rady Gminy w Gąsawie, gdzie jest 15 osób, wystarczą głosy 8 radnych.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 979 (46/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry