Ignacy Pogodziński na trzecią kadencję

Osiemnaście głosów zdecydowało o wyborze na burmistrza już w pierwszej turze. Ignacy Pogodziński ustrzelił hat tricka. Trzeci raz z rzędu wygrał wybory na burmistrza i trzeci raz z rzędu pokonał rywali w pierwszej turze.

Ignacy Pogodziński został burmistrzem na trzecią kadencję z rzędu. Pełni tę funkcję od 2002 roku. Obecna kadencja skończy się w roku 2014.
    fot. Remigiusz Konieczka

W wyborach na burmistrza Szubina startowało pięciu kandydatów: Artur Michalak, kandydat Platformy Obywatelskiej, Danuta Pilarska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Ignacy Pogodziński, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dawid Rzeski, wystawiony przez Komitet Wyborczy Wyborców Prawica Razem i Zbigniew Sabaciński, kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Obywateli Powiatu Nakielskiego.

Wybory wygrał Ignacy Pogodziński, na którego głosowało 3.972 mieszkańców gminy Szubin. Na Artura Michalaka, który zajął drugie miejsce, w wyborach głos oddało 1.767 wyborców. Na Zbigniewa Sabacińskiego - 1.227 osób, na Dawida Rzeskiego 567 osób, a Danucie Pilarskiej zaufało 374 wyborców.
Suma głosów oddanych w wyborach na burmistrza wyniosła 7.907. Burmistrz Ignacy Pogodziński uzyskał 50,23%. Gdyby Ignacy Pogodziński zdobył o 18 głosów mniej, doszłoby do drugiej tury wyborów. 
SOLIDNI RYWALE
Burmistrz Ignacy Pogodziński powiedział, że jest zadowolony z wyniku oraz z z tego, że kampania była merytoryczna, bez ataków na rywali i bez złośliwej wojny plakatowej. Nasz rozmówca przyznał, że rywali w tym roku miał solidnych i że trudno było stawić im czoła. Dodał, że do końca była zacięta walka. - Sytuacja wskazuje na to, że w najbliższych wyborach wymiana pokoleń pewnie nastąpi. W Radzie Miejskiej jest ośmiu nowych radnych. To też jest zdrowa wymiana. Część z tej ósemki już kiedyś zasiadała w radzie. Liczę na dobrą atmosferę i współpracę - powiedział Ignacy Pogodziński.
OSIEMNAŚCIE GŁOSÓW OD DRUGIEJ TURY
Z wyniku zadowolony jest również Artur Michalak. - Jestem cztery lata w polityce samorządowej. Udało się osiągnąć taki wynik, dzięki któremu osiemnaście głosów dzieliło mnie od drugiej tury. A wtedy mogło zdarzyć się wszystko. Te wybory były wielkim sukcesem PO. Do Rady Miejskiej wprowadziliśmy 7 radnych. Był to więc sukces drużynowy. W Radzie Powiatu zaczynamy budować koalicję, dzięki której Szubin będzie jak najlepiej reprezentowany - powiedział Artur Michalak.

ZAGONILIŚMY SIĘ PRACĄ
- Jestem zadowolony z wyniku. Wydaje mi się, że wykonałem dobrą pracę na rzecz mieszkańców gminy. Zadowolony jestem z tego co przez ostatnie cztery lata zrobiłem i to zostało ocenione. Może czasami trzeba było wychodzić na bieżąco z informacją do ludzi. Zagoniliśmy się pracą, ale przecież o to chodzi - tak ocenił wybory kandydat na burmistrza Zbigniew Sabaciński.
OSOBISTY SUKCES
Kandydat Dawid Rzeski zadowolony jest z tego, że w tak młodym wieku (26 lat) udało mu się zdobyć taką liczbę głosów. - To jest dla mnie osobisty sukces - mówi Dawid Rzeski. Cieszy się z tego, że otrzymał duży kredyt zaufania od członków komitetu wyborczego, którzy wystawili go w wyborach na burmistrza i z tego, że zaufali mu wyborcy.
Danuta Pilarska zadowolona jest z rezultatu osiągniętego w wyborach do sejmiku. Wyniku, który uzyskała w wyborach na burmistrza, spodziewała się, ponieważ rolnicy mówili, że nie będą na nią głosować, bo jest przeciwko żywności modyfikowanej. To - jej zdaniem - miało wpływ na jej wynik, który był gorszy niż cztery lata temu, mimo iż ona sama była do wyborów lepiej przygotowana i aktywnie działała na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Dodała, że z wygranej Ignacego Pogodzińskiego zadowolona nie jest, bo Szubinowi należy się rozwój.
Ignacy Pogodziński zostanie formalnie burmistrzem na następną kadencję po złożeniu ślubowania przed Radą Miejską. Zrezygnuje również z mandatu radnego powiatowego. Zapowiedział, że na stanowisku jego zastępcy pozostanie nadal Mariusz Piotrkowski.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry