Strzelno, ul. Gimnazjalna

Samochód kandydata na burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego - tak jak zwykle - zaparkowany był rano w poniedziałek 22 listopada na ul. Gimnazjalnej w pobliżu wjazdu na teren posesji położonej przy ul. Kościelnej 12.

Dariusz Chudziński pokazuje reporterowi „Pałuk” uszkodzoną szybę
w jego samochodzie po rzucie kamieniem.
   fot. Magdalena Lachowicz

Dariusz Chudziński spostrzegł uszkodzenie szyby w aucie około 6:36, kiedy chciał odjechać do pracy, do Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach. Według wstępnej oceny szyba w aucie po stronie kierowcy została uszkodzona w wyniku rzucenia w nią kamieniem. Szyba jest na dużej powierzchni popękana.
Powiadomiona została policja ze Strzelna. Dariusz Chudziński nie złożył wniosku o ściganie, w momencie zgłoszenia uszkodzenia, gdyż spieszył się na ważne spotkanie służbowe. Stwierdził, że uczyni to później. - Jest to sytuacja o tyle żenująca, że dotyka mnie, jako kandydata na burmistrza i nie martwi mnie jako człowieka. Ja sobie dam radę. Ja z a chwilę tę szybę wymienię i będę żył dalej, ja się po prostu nie boję, ale martwię się o to, że taka sytuacja może za chwilę dotknąć wielu innych mieszkańców naszego miasta - powiedział Dariusz Chudziński. Dodał, że: - Zrywanie banerów, niszczenie ogłoszeń wyborczych mogło być podgrzane temperaturą wyborczą. Wybicie szyby w moim samochodzie mogło też być reakcją kogoś niezadowolonego kandydowaniem przeze mnie na fotel burmistrza Strzelna i uzyskaniem  lepszego wyniku wyborczego niż moi konkurenci. No niestety, tak właśnie wygląda prowadzona przez przeciwników brudna kampania wyborcza, ale to jest także początek patologicznych zachowań, przed którymi musimy chronić społeczeństwo - komentuje Dariusz Chudziński.  

Dariusz Chudziński - jak powiedział nam - będzie robił wszystko, aby zaistniała sytuacja potraktowana została przez policję jako przestępstwo. - Z mojego punktu widzenia jest to przestępstwo i będę robił wszystko, aby było to potraktowane jako przestępstwo uszkodzenia mienia o wartości ponad 250 zł - mówi.

Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry