Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Nowy wójt gminy Dąbrowa

Marcin Barczykowski wygrał w 4 obwodach. Przegrał tylko w 1, zlokalizowanym w Słaboszewku.

                Marcin Barczykowski

W gminie Dąbrowa startowało 2 kandydatów na fotel wójta. Przypomnijmy, iż dotychczasowy wójt gminy Stanisława Łagowska pełniąca tę funkcję od 11 lipca 1994 r. (nieprzerwanie przez 4 kolejne kadencje samorządu) do chwili obecnej, zrezygnowała z ubiegania się o wybór na kolejną kadencję. Nowym wójtem gminy został Marcin Barczykowski z Przymierza Wsi, popierany przez Platformę Obywatelską, który uzyskał 1.196 głosów, czyli 61,36%. Natomiast jego rywal Mirosław Smaruj z Przyjaznej Gminy, popierany przez PSL uzyskał 753 głosy, czyli 38,64%.
Marcin Barczykowski zwyciężył wszędzie, poza obwodem głosowania nr 2 (sołectwa: Mokre, Mierucinek, Słaboszewko). Najbardziej zdecydowanie nowy wójt zwyciężył w komisji obwodowej w Parlinie oraz w Dąbrowie.

Joanna Świetnicka
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry