Wyniki wyborów do Rady Powiatu w Mogilnie

W wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Mogilnie startowało 5 komitetów wyborczych: PO, PSL, PiS, SLD, Polska Partia Pracy - Sierpień’80.

- Uprawnionych do głosowania: 37.463 osoby. - Wydano kart do głosowania: 19.704. - Głosów ważnych oddano: 17.729. - Głosów nieważnych oddano: 1.971. - Frekwencja: 52,59%
PO - 6.506 głosów - 36,70%
PSL - 6.100 głosów - 34,41%
SLD - 3.288 głosów - 18,55%
PiS - 1.588 głosów - 8,96%
PPP-Sierpień`80 - 247 głosów - 1,39%
OKRĘG NUMER I - GMINA MOGILNO
W gminie Mogilno do zdobycia było 9 mandatów. Ubiegało się o nie 73 kandydatów z 5 komitetów wyborczych.
- Uprawnionych do głosowania: 20.021 osób - Wydano kart do głosowania: 10.193 - Głosów ważnych oddano: 9.355. - Frekwencja: 50,89%.
- KOMITET WYBORCZY SLD
2.004 GŁOSY - 21,42% - 2 MANDATY

1. Tadeusz Szymański, l. 56 z Bielic - 451, mandat radnego
2. Robert Musidłowski, l. 40 z Wiecanowa - 585, mandat radnego
3. Włodzimierz Dobersztyn, l. 51 z Mogilna - 139
4. Zbigniew Krzywy, l. 73 z Mogilna - 47
5. Janusz Baranowski, l. 63 z Mogilna - 37
6. Grzegorz Kula, l. 52 z Kunowa - 202
7. Erwin Schulz, l. 71 z Kwieciszewa - 40
8. Marek Wierzbiński, l. 57 z Marcinkowa - 116
9. Tadeusz Filipczak, l. 62 z Wylatowa - 54
10. Grzegorz Jakubowski, l. 25 z Mogilna - 35
11. Jan Skubiszak, l. 60 z Sadówca - 45
12. Jadwiga Harko, l. 60 z Mogilna - 25
13. Paweł Jerzak, l. 44 z Mogilna - 29
14. Mariusz Kucharski, l. 30 z Mogilna - 40
15. Piotr Zemski, l. 56 z Mogilna - 38
16. Benedykt Paczkowski, l. 64 z Mogilna - 42
17. Zbigniew Nurski, l. 47 z Mogilna - 79
- KOMITET WYBORCZY PSL
3.134 GŁOSY - 33,50% - 3 MANDATY
1. Tomasz Barczak, l. 54 z Gębic - 1.022, mandat radnego
2. Jan Bartecki, l. 54 z Mielna - 386, mandat radnego
3. Mirosław Leszczyński, l. 48 z Goryszewa - 440, mandat radnego
4. Aleksandra Stanek, l. 46 z Padniewka - 110
5. Radosław Trepiński, l. 58 z Mogilna - 112
6. Jacek Kraśny, l. 46 ze Świerkówca - 119
7. Jan Gwiazda, l. 57 z Mogilna - 383
8. Benedykt Wilk, l. 48 z Procynia - 65
9. Piotr Kusz, l. 50 z Mogilna - 69
10. Romuald Nowakowski, l. 48 z Chabska - 36
11. Krzysztof Wegner, l. 58 z Wszednia - 51
12. Łukasz Rogalski, l. 26 z Wasielewka - 64
13. Janusz Strzelecki, l. 43 z Mogilna - 41
14. Maksymilian Kozłowski, l. 74 z Mogilna - 17
15. Henryk Filipek, l. 51 z Żabienka - 67
16. Marian Manuszewski, l. 60 ze Strzelec - 28
17. Władysław Widomski, l. 56 z Kwieciszewa - 65
18. Leszek Ratajczak, l. 37 z Bystrzycy - 59
- KOMITET WYBORCZY
       PPP-SIERPIEŃ 80
53 GŁOSY - 0,57% - BEZ MANDATU
1. Marianna Hałajczak, l. 57 z Mogilna - 11
2. Wojciech Majczak, l. 25 ze Strzelna - 1
3. Irena Kulczycka, l. 49 ze Stodólna - 4
4. Paulina Rajca, l. 24 ze Strzelna - 1
5. Elżbieta Wojnarowska, l. 35 z Cienciska - 1
6. Ilona Wróblewska, l. 38 ze Strzelna - 6
7. Paulina Białecka, l. 18 ze Strzelna - 5
8. Dorota Kozłowska, l. 35 ze Strzelna - 6
9. Joanna Podolska, l. 25 ze Strzelna - 7
10. Natalia Jaworska, l. 20 ze Strzelna - 11
- KOMITET WYBORCZY PO
3.489 GŁOSÓW - 36,76% - 4 MANDATY
1. Leszek Duszyński, l. 43 z Mogilna - 1.267
2. Bartosz Nowacki, l. 33 ze Świerkówca - 345, mandat radnego
3. Wojciech Baran, l. 26 z Kwieciszewa - 344, mandat radnego
4. Jan Szymański, l. 45 z Mogilna - 162
5. Wioletta Pilarczyk, l. 39 z Gębic - 76
6. Maria Weber, l. 64 z Mogilna - 112
7. Zbigniew Sitarz, l. 46 z Bystrzycy - 31
8. Kinga Lukstaedt, l. 38 ze Stawisk - 131
9. Artur Lorczak, l. 38 z Mogilna - 45
10. Przemysław Sulicki, l. 43 z Mogilna - 164
11. Mariusz Ziemniak, l. 33 ze Strzelec - 61
12. Witold Pochylski, l. 50 z Mogilna - 179, mandat radnego
13. Andrzej Jakubowski, l. 50 z Mogilna - 46
14. Jakub Dąbek, l. 34 z Mogilna - 171, mandat radnego
15. Przemysław Dudziak, l. 30 ze Świerkówca - 60
16. Tomasz Spychalski, l. 24 z Mogilna - 31
17. Karol Kaźmierczak, l. 25 z Mogilna - 131
18. Robert Łuczak, l. 33 z Mogilna - 83
- KOMITET WYBORCZY PIS

725 GŁOSÓW - 7,75% - BEZ MANDATU
1. Jan Ciesielski, l. 62 z Izdeb - 285
2. Roman Rogacki, l. 31 z Gozdanina - 54
3. Alicja Zarywska, l. 58 z Wylatowa - 97
4. Marian Rewers, l. 53 z Mogilna - 66
5. Włodzimierz Szczególski, l. 57 z Ratowa - 33
6. Wojciech Czerniak, l. 56 z Mogilna - 41
7. Wiesław Justyński, l. 35 z Padniewka - 10
8. Zdzisław Witczak, l. 55 z Mogilna - 65
9. Tomasz Grubczak, l. 24 z Ratowa - 35
10. Marian Nowakowski, l. 52 z Mogilna - 39
OKRĘG NUMER 2 - GMINY DĄBROWA I JEZIORA WIELKIE
- Uprawnionych do głosowania: 7.735 osób - Wydano kart do głosowania: 4.010 - Głosów ważnych oddano: 3.595 - Frekwencja: 51,84%
- KOMITET WYBORCZY SLD
631 GŁOSÓW - 17,55% - 1 MANDAT
1. Grzegorz Kozłowski, l. 51 z Woli Kożuszkowej - 227
2. Andrzej Siwek, l. 58 z Wójcina - 270, mandat radnego
3. Jadwiga Pałucka, l. 55 z Jezior Wielkich - 58
4. Mieczysław Krzesiński, l. 53 z Golejewa - 76
- KOMITET WYBORCZY PSL
1.119 GŁOSÓW - 31,13% - 1 MANDAT
1. Wiesław Gałązka, l. 58 z Mokrego - 302, mandat radnego
2. Zygmunt Wiśniewski, l. 63 z Rzeszyna - 96
3. Paweł Politowski, l. 38 z Nowej Wsi - 178
4. Danuta Koziołkiewicz-Fiuta, l. 44 z Mierucina - 72
5. Janusz Orlikowski, l. 51 z Jezior Wielkich - 88
6. Henryk Przybysz, l. 57 z Dąbrowy - 137
7. Marek Maruszak, l. 56 z Kościeszek - 119
8. Mirosław Smaruj, l. 37 ze Słaboszewka - 127
- KOMITET WYBORCZY PO
1.384 GŁOSY - 38,50% - 2 MANDATY
1. Stanisława Łagowska, l. 59 z Dąbrowy - 401, mandat radnego
2. Adam Tomaszewski, l. 28 z Rzeszynka - 97
3. Henryk Różycki, l. 65 z Dąbrowy - 202
4. Marcin Drzazgowski, l. 27 z Mogilna - 73
5. Agnieszka Ziółkowska, l. 32 z Dąbrowy - 270, mandat radnego
6. Włodzimierz Kisielewski, l. 53 z Przyjezierza - 76
7. Ryszard Basa, l. 55 ze Szczepanowa - 103
8. Mirosław Ossowski, l. 45 z Jezior Wielkich - 162
- KOMITET WYBORCZY PIS

461 GŁOSÓW - 12,82% - BEZ MANDATU
1. Krzysztof Laskowski, l. 41 z Jezior Wielkich - 254
2. Patryk Chyliński, l. 24 ze Słaboszewka - 63
3. Stanisław Osięglewski, l. 55 z Rzeszynka - 28
4. Ewa Wilk, l. 52 ze Szczepanowa - 61
5. Jolanta Sprada, l. 43 z Wójcina - 55
OKRĘG NUMER 3 - GMINA STRZELNO
- Uprawnionych do głosowania: 9.707 - Wydano kart do głosowania: 5.501 - Głosów ważnych oddano: 4.779 - Frekwencja: 56,65%.
- KOMITET WYBORCZY SLD
653 GŁOSY - 13,66% - BEZ MANDATU
1. Ludwik Zbytniewski, l. 70 ze Strzelna - 291
2.  Jacek Jabłoński, l. 51 ze Strzelna - 153
3. Marek Wziętek, l. 41 z Łąkiego - 91
4. Piotr Kabaciński, l. 25 ze Strzelna - 65
5. Włodzimierz Buczkowski, l. 66 ze Strzelna - 53
- KOMITET WYBORCZY PSL
1,847 GŁOSÓW - 38,65% - 2 MANDATY
1. Ewaryst Matczak, l. 56 z Jaworowa - 926, mandat radnego
2. Krzysztof Mleczko, l. 49 z Bławat - 234, mandat radnego
3. Krzysztof Szarzyński, l. 47 z Mogilna - 230
4. Andrzej Pruczkowski, l. 57 ze Strzelna - 112
5. Stanisław Gładyszewski, l. 64 z Ostrowa - 73
6. Jarosław Marek, l. 30 z Markowic - 111
7. Roman Jankowski, l. 43 ze Strzelna - 22
8. Emilia Walkowiak, l. 50 z Bławatek - 139
- KOMITET WYBORCZY PPP
-SIERPIEŃ’80 194 GŁOSY - 4,06% - BEZ MANDATU
1. Marek Frankowski, l. 53 ze Stodół - 66
2. Danuta Matczak, l. 18 ze Strzelna - 60
3. Łukasz Białek, l. 21 z Wronowych - 27
4. Justyna Karmonik, l. 27 ze Strzelna - 11
5. Danuta Tomaszewska, l. 21 z Jeziorek - 16
6. Justyna Kozerska, l. 26 ze Strzelna - 5
7. Bartłomiej Podgórski, l. 18 ze Strzelna - 6
8. Natalia Burdziuk, l. 24 ze Stodólna - 3
- KOMITET WYBORCZY PO
1.683 GŁOSY - 35,22% - 2 MANDATY
1. Przemysław Zowczak,
l. 51 z Zofijówki - 576, mandat radnego
2. Piotr Glanc, l. 52 z Młynów - 142
3. Rafał Woźniak, l. 38 z Bronisławia - 314, mandat radnego
4. Joanna Markiewicz, l. 34 ze Strzelna - 245
5. Jan Pawłowski, l. 62 z Bronisławia - 35
6. Waldemar Tylkowski, l. 38 ze Strzelna - 58
7. Andrzej Lipiński, l. 58 ze Strzelna - 53
8. Tomasz Kardaś, l. 58 z Marcinkowa - 260
- KOMITET WYBORCZY PIS
402 GŁOSY - 8,41% - BEZ MANDATU
1. Stanisław Dobrzyński, l. 60 ze Strzelna - 157
2. Grzegorz Popiołkiewicz, l. 53 z Łąkiego - 32
3. Ewaryst Błażejczak, l. 54 ze Strzelna - 42
4. Stanisław Gajos, l. 58 z Młynic - 112
5. Honorata Zuger, l. 42 z Markowic - 29
6. Magdalena Selbirak, l. 27 ze Strzelna - 30

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry