Reklama w kalendarzu

Wybory do Rady Gminy w Orchowie

5 radnych weszło z listy Teodora Pryki i 5 radnych z listy PSL, partii popierającej Jarosława Hendrysiaka.

RADNI KADENCJI 2010-2014
1. Janina Nowak z Orchowa
2. Maria Stranz z Orchowa
3. Władysław Jakubowski z Orchowa
4. Sebastian Gonicki z Orchowa
5. Stanisław Zawada z Orchowa
6. Edward Lewandowski z Mleczów
7. Teresa Poniedziałek z Różanny
8. Ryszard Świtek z Różanny
9. Michał Szymański z Bielska
10. Bogdan Piotrowski z Kinna
11. Andrzej Szymkowiak z Rękawczyna
12. Ryszard Szczepański z Osówca
13. Andrzej Tomaszewski z Osówca
14. Grzegorz Mikuła z Orchówka
15. Bogdan Chmielarczyk z Myślątkowa

W gminie Orchowo na 3.151 osób uprawnionych do głosowania w wyborach udział wzięło 2.001 mieszkańców.
Frekwencja więc wyniosła 63,47%.
Najwyższa frekwencja była w okręgu nr 6 obejmującym sołectwo Osówiec i wynosiła 69,09%. Najmniej, bo 58,22% uprawnionych do głosowania mieszkańców wzięło udział w wyborach sołectwa Bielsko.
Oddano 1.978 głosów ważnych, czyli 98,9%.
Do Rady Gminy weszło 5 radnych z komitetu obecnego wójta Teodora Pryki oraz 5 z listy PSL, czyli partii popierającej drugiego kandydata na wójta Jarosława Hendrysiaka.
Dwóch radnych jest z listy PiS, a trzech z mniejszych komitetów utworzonych przez poszczególnych kandydatów.
W Radzie Gminy znalazło się aż 9 radnych z poprzedniej kadencji, a także Janina Nowak, radna kadencji 2002-2006. Radną została także była wieloletnia skarbnik gminy Maria Stranz.
- OKRĘG NUMER 1 - 1 MANDAT
(Sołectwo Bielsko)
KW PSL
1. Magdalena Przybyszewska, l. 28 z Podbielska - 56 głosów
KW PiS
1. Ryszard Spochacz, l. 43 z Podbielska - 34 głosy
KW Wyborców
Teodora Pryki
1. Michał Szymański, l. 53 z Bielska - 87 głosów, mandat radnego
- OKRĘG NUMER 2 - 1 MANDAT
(Sołectwa: Linówiec i Wólka Orchowska)
KW PiS
1. Adam Łukasiewicz, l. 28 z Wólki - 21 głosów
KW Wyborców
Razem dla Szydłówca

1. Paweł Pilarski, l. 32 z Linówca - 34 głosy
KW Wyborców Teodora Pryki:
1. Edward Lewandowski, l. 61 z Mleczów - 61 głosów, mandat radnego
 - OKRĘG NUMER 3 - 5 MANDATÓW
(Sołectwo Orchowo)
KW PSL
1. Ewa Czaplicka, l. 49 z Orchowa - 74 głosy
2. Stanisław Czernek, l. 63 z Orchowa - 108 głosów
3. Marek Dzikowski, l. 29 z Orchowa - 118 głosów
4. Maria Stranz, l. 57 z Orchowa - 198 głosów, mandat radnego
5. Stanisław Zawada, l. 58 z Orchowa - 174 głosy, mandat radnego
KW PiS
1. Sebastian Gonicki, l. 30 z Orchowa - 189 głosów, mandat radnego
2. Anna Kosiak, l. 42 z Orchowa - 102 głosy
3. Jan Ziemba, l. 63 z Orchowa - 82 głosy
4. Kazimierz Szalaty, l. 66 z Orchowa - 70 głosów
5. Lech Nycek, l. 63 z Orchowa - 65 głosów
KW Wyborców
Radni Niezależni Zgoda i Rozwój
1. Michał Matkowski, l. 34 z Orchowa - 154 głosy
KW Wyborców
TEODORA Pryki

1. Tomasz Dzikowski, l. 30 z Orchowa - 127 głosów
2. Henryk Górny, l. 64 z Orchowa - 140 głosów
3. Jan Horbiński, l. 48 z Orchowa - 83 głosy
4. Władysław Jakubowski, l. 54 z Orchowa - 206 głosów, mandat radnego
5. Zbigniew Krzywiński, l. 46 z Orchowa - 78 głosów
KW Wyborców Perfekt
1. Janina Nowak, l. 53 z Orchowa - 211 gł., mandat radnego
2. Andrzej Chaliński, l. 33 z Orchowa - 168 głosów
- OKRĘG NUMER 4 - 1 MANDAT
(Sołectwo Myślątkowo)
Mandat radnego zdobył Bogdan Chmielarczyk.
KW PSL
1. Agata Kaźmierczak, l. 33 z Myślątkowa - 14 głosów
KW PiS
1. Renata Stryjska, l. 44 z Myślątkowa - 10 głosów
KW Wyborców

       Teodora Pryki
1. Bogdan Chmielarczyk, l. 53 z Myślątkowa - 81 głosów, mandat radnego
- OKRĘG NUMER 5
(Sołectwa Orchówek i Szydłówiec)
KW PSL
1. Jan Poniedziałek, l. 59 z Podlesia - 26 głosów
KW PiS
1. Grzegorz Mikuła, l. 50 z Orchówka - 72 głosy, mandat radnego
KW Wyborców
Razem dla Szydłówca

1. Anna Andrzejewska, l. 40 z Szydłówca - 66 głosów
- OKRĘG NUMER 6 - 2 MANDATY
(Sołectwo Osówiec)
KW PSL
1. Tadeusz Bicki, l. 64 z Osówca - 16 głosów
KW PiS
1. Maria Morawska, l. 46 z Osówca - 26 głosów
2. Elżbieta Wiśniewska, l. 42 z Osówca - 30 głosów
KW Wyborców
Radni Niezależni
Zgoda i Rozwój

1. Andrzej Tomaszewski, l. 58 z Osówca - 77 głosów, mandat radnego
KW Wyborców
Teodora Pryki
1. Maria Mrówczyńska, l. 62 z Suszewa - 40 głosów
2. Łukasz Kwiatkowski, l. 25 z Osówca - 66 głosów
KW Wyborców
Marii Hendrysiak
1. Maria Hendrysiak, l. 64 z Osówca - 45 głosów
KW Wyborców
Ryszarda Szczepańskiego
1. Ryszard Szczepański, l. 53 z Osówca - 85 gł., mandat radnego
- OKRĘG NUMER 7 - 2 MANDATY
(Sołectwo Różanna)
KW SLD
1. Justyna Barszcz, l. 32 z Różanny - 27 głosów
KW PSL
1. Emilia Sikorska, l. 49 z Różanny - 53 głosy
2. Ryszard Świtek, l. 63 z Różanny - 81 głosów, mandat radnego
KW PiS
1. Renata Cylke, l. 38 z Różanny - 34 głosy
KW Wyborców

Teodora Pryki
1. Teresa Poniedziałek, l. 47 z Różanny - 94 głosy, mandat radnego
2. Alfons Kubiak, l. 61 z Siedluchna - 56 głosów
- OKRĘG NUMER 8 - 1 MANDAT
(Sołectwo Słowikowo)
KW PSL
1. Andrzej Szymkowiak, l. 55 z Rękawczyna - 60 głosów, mandat radnego
KW PiS
1. Adrianna Talaga, l. 31 ze Słowikowa - 38 głosów
KW Wyborców

Teodora Pryki
1. Paweł Kapturski, l. 30 ze Słowikowa - 38 głosów
- OKRĘG NUMER 9 - 1 MANDAT
(Sołectwo Skubarczewo)
KW PSL
1. Bogdan Piotrowski, l. 66 z Kinna - 53 głosy, mandat radnego
KW PiS
1. Michał Bernardczyk, l. 26 z Orchowa - 36 głosów
KW Wyborców Teodora Pryki
1. Monika Miśkiewicz, l. 30 ze Skubarczewa - 14 głosów

Roman  Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry