Wybory do Rady Miejskiej w Strzelnie

W 15-osobowej radzie znalazło się: 6 radnych PSL, 3 radnych SLD, 4 radnych PO i po 1 radnym z „Piasta Mogileńskiego” i PPP - Sierpień 80.

Piotr Pieszak
Dorota Repulak

Nowo wybranymi radnymi zostali: Ryszard Kotliński, Jan Szarek i Piotr Dubicki. Z kolei: Piotr Pieszak, Piotr Cieślik, Henryk Filipczak, Marian Mikołajczak, Ryszard Saja, Irena Pułkownik, Bartłomiej Zbytniewski, Dorota Repulak, Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, Stanisław Popielewski, Zofia Krukowska i Henryk Trawiński byli już radnymi w poprzednich kadencjach. W Radzie Miejskiej nie zasiądą już: Zofia Borowska, Franciszek Pruczkowski oraz Dariusz Chudziński, który kandydował na burmistrza Strzelna i radnego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  
- Uprawnionych do głosowania: 9.708 osób
- Oddano głosów: 5.497
- Oddano głosów ważnych: 5.252
- Frekwencja: 56,62%
- OKRĘG NR 1 - 5 MANDATÓW, 19 KANDYDATÓW

Henryk Filipczak
Ryszard Saja

(Strzelno, ulice: Aleje Morawskiego, Cestryjewska, Cieślewicza, Dąbrowskiego, Elewatorowa, Inowrocławska, Jana z Ludziska, kardynała Wyszyńskiego, Kasprowicza, Kasztanowa, Kolejowa, Kościuszki, ks. Kanteckiego, Krzyżowa, Kujawska, Kwiatowa, Lipowa, Michelsona, Mickiewicza, Miłosza, Miradzka, Nowa, Osiedle Piastowskie, Piekarska, plac Świętokrzyski, Prusa, Raj, Rynek, Sienkiewicza, Spichrzowa, Sportowa, Styczniowa, Szczanieckiej, Szkolna, Szulczewskiego, Ścianki, Ślusarska, św. Andrzeja, św. Anny, św. Jakuba, św. Jana Bosko, Towarowa, Tysiąclecia, Zakrzewskiego, Zbożowa, Żeromskiego)
- Uprawnionych do głosowania: 3.250 osób
- Liczba oddanych głosów: 2.023
- Głosów ważnych: 1.914
- Frekwencja: 62,25 %
KW SLD
1. Piotr Cieślik, l. 44 ze Strzelna - 475 głosów, mandat radnego
2. Bartłomiej Zbytniewski, l. 41 ze Strzelna - 400 głosów, mandat radnego
3. Grzegorz Kamiński, l. 49 ze Strzelna - 217 głosów
4. Jakub Grobelny, l. 26 ze Strzelna - 239 głosów
5. Jarosław Zowczak, l. 38 ze Strzelna - 355 głosów

Jan Szarek
Magdalena Harasimowicz-Zawodniak

KW PSL
1. Włodzimierz Jopek, l. 46 ze Strzelna - 179 głosów
2. Irena Zofia Pułkownik, l. 55 ze Strzelna - 497 głosów, mandat radnego
3. Mirosława Kluczykowska, l. 53 ze Strzelna - 213 głosów
4. Ryszard Chudziński, l. 57 ze Strzelna - 324 głosy
5. Bernard Narożniak, l. 53 ze Strzelna - 216 głosów
KW PPP - SIERPIEŃ 80
1. Danuta Trawczyńska, l. 39 ze Strzelna - 147 głosów
KW PO
1. Magdalena Harasimowicz-Zawodniak, l. 39 ze Strzelna - 556 głosów, mandat radnego
2. Marian Mikołajczak, l. 50 ze Strzelna - 498 głosów, mandat radnego
3. Jerzy Zebel, l. 56 ze Strzelna - 267 gł.
4. Paweł Zagórski, l. 42 ze Strzelna - 388 głosów
5. Anna Kołodziejczak, l. 27 ze Strzelna - 173 głosy
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Łukasz Nycek, l. 32 ze Strzelna - 144 głosy
2. Artur Olbrycht, l. 32 ze Strzelna - 195 głosów

Zofia Krukowska

KWW PIAST MOGILEŃSKI
1. Józef Graczyk, l. 63 ze Strzelna - 273 głosy
- OKRĘG NR 2 - 5 MANDATÓW, 19 KANDYDATÓW

Marian Mikołajczak

(Strzelno, ulice: Brzozowa, Cegiełka, Gimnazjalna, Jesionowa, Klasztorna, Klonowa, Kościelna, Magazynowa, Ogrodowa,  Parkowa, plac Daszyńskiego, plac św. Wojciecha, Powstania  Wlkp., Słoneczna, św. Ducha, Topolowa, Zacisze.  Sołectwa: Ciencisko, Kijewice, Książ, Ostrowo, Mirosławice,  Młynice, Młyny, Stodoły, Wronowy)
- Uprawnionych do gł.: 3.192 osoby
- Oddano głosów: 1.905
- Głosy ważne: 1.819
- Frekwencja: 59,68%
KW SLD
1. Piotr Pieszak, l. 44 ze Strzelna - 362 głosy, mandat radnego
2. Józef Gacek, l. 62 z Ostrowa - 194 głosy
3. Henryk Woźniak, l. 61 z Cienciska - 136 głosów
4. Norbert Kinowski, l. 25 ze Strzelna - 154 głosy
5. Bartosz Zieliński, l. 32 ze Strzelna - 166 głosów

Piotr Dubicki

KW PSL
1. Henryk Trawiński, l. 63 ze Strzelna - 350 głosów, mandat radnego
2. Dorota Repulak, l. 52 ze Strzelno - 590 głosów, mandat radnego

Henryk Trawiński

3. Zofia Borowska, l. 52 z Ostrowa - 340 głosów
4. Jan Lewandowski, l. 44 z Ostrowa - 229 głosów
5. Zbigniew Fredyk, l. 61 ze Strzelna - 154 głosy
KW PPP - SIERPIEŃ 80
1. Ryszard Bednarski, l. 58 z Książa - 200 głosów
KW PO
1. Damian Rybak, l. 34 ze Strzelna - 258 głosów
2. Zbigniew Jakubowski, l. 39 z Wronowych - 169 głosów
3. Dariusz Budkiewicz, l. 32 ze Strzelna - 159 głosów
4. Justyna Drzazgowska, l. 27 z Ostrowa - 150 głosów
5. Ryszard Kotliński, l. 46 z Młynów - 421 głosów, mandat radnego
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Violetta Kwiatkowska, l. 44 ze Strzelna - 188 głosów
KWW PIAST MOGILEŃSKI
1. Jan Szarek, l. 63 ze Strzelna - 383 głosy, mandat radnego

Piotr Cieślik
Stanisław Popielewski

KWW NIEZALEŻNY
1. Tadeusz Majkut, l. 50 z Wronowych - 246 głosów
- OKRĘG NR 3 - 5 MANDATÓW, 15 KANDYDATÓW
(Sołectwa: Bławaty, Bożejewice, Bronisław, Ciechrz, Górki, Jeziorki, Łąkie, Markowice, Niemojewko, Rzadkwin, Sławsko Dolne, Strzelno Klasztorne, Wymysłowice,  Żegotki)
- Uprawnionych: 3.266 osób
- Ilość oddanych głosów: 1.569
- Głosy ważne:  1.519
- Frekwencja: 48,04%
KW SLD
1. Piotr Rychlewski, l. 41 ze Strzelna Klasztornego - 135 głosów
2. Władysława Pamfil, l. 63 z Bożejewic - 186 głosów
3. Marek Filipiak, l. 45 z Żegotek - 145 głosów

Irena Pułkownik
Bartłomiej Zbytniewski

KW PSL
1. Franciszek Pruczkowski, l. 78 ze Sławska Dolnego - 239 głosów
2. Grażyna Leśna, l. 51 z Rzadkwina - 247 głosów
3. Henryk Filipczak, l. 59 z Wymysłowic - 295 głosów, mandat radnego
4. Zofia Krukowska, l. 69 z Ciechrza - 283 głosy, mandat radnego
5. Ryszard Saja, l. 60 z Markowic - 335 głosów, mandat radnego
KW PPP - SIERPIEŃ 80
1. Piotr Dubicki, l. 53 ze Strzelna - 334 głosy, mandat radnego

Ryszard Kotliński

     KW PO

1. Stanisław Popielewski, l. 56 z Jeziorek - 310 głosów, mandat radnego
2. Jan Bartoszak, l. 60 ze Sławska Dolnego - 136 głosów
3. Maria Chudzińska, l. 46 z Ciechrza - 131 głosów
4. Marcin Wietrzykowski, l. 32 z Bławat - 43 głosy
5. Marek Franczak, l. 48 z Wymysłowic - 261 głosów

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Sławomir Kwiatkowski, l. 34 z Bławat - 142 głosy


 

Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry