Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

Wybory do Rady Miejskiej w Mogilnie

PO - 9 mandatów, PSL - 7 mandatów, SLD - 4 mandaty i PiS - 1 mandat radnego.

Elżbieta Sarnowska (PO)
Iwona Golis (PO)

Wybory do Rady Miejskiej Mogilna były w tym roku bardzo upolitycznione. W szranki wyborcze stanęły tylko 4 komitety, które były po prostu partiami politycznymi. Wystartował: PiS, PO, SLD i PSL. Tym razem nie było żadnych komitetów lokalnych, tak jak w przeszłości to wielokrotnie bywało.
- Uprawnionych do głosowania: 20.021 osób.
- Wydano kart do głosowania: 10.993.
- Oddano głosów ważnych: 9.316.
- Frekwencja: 50,89%.
PO - 3.876 głosów - 41,61%
PSL - 2.562 głosy - 27,50%
SLD - 1.866 głosów - 20,09 %
PiS - 1.012 głosów - 10,86%
- OKRĘG WYBORCZY NUMER 1
(Centrum Mogilna, stare miasto oraz osiedla przy ul. 900-lecia, 22 Stycznia, Niezłomnych oraz Sójcze Wzgórze)
Frekwencja: 53,58%.
KOMITET WYBORCZY SLD
618 głosów - 22,19% - 1 MANDAT
1. Teresa Kujawa, l. 60 z Mogilna - 201 głosów, mandat radnego
2. Jan Thiede, l. 63 z Mogilna - 156 głosów
3. Elżbieta Koźmińska, l. 57 z Mogilna - 15 głosów
4. Tomasz Fabiszewski, l. 34 z Mogilna - 24 glosy
5. Władysław Banaszak, l. 62 z Mogilna - 47 głosów
6. Artur Piekarczyk, l. 31 z Mogilna - 67 głosów
7. Tomasz Hołowczak, l. 22 z Mogilna - 7 głosów
8. Robert Maćkowiak, l. 35 z Mogilna - 51 głosów
9. Mateusz Nowaczyk, l. 20 z Mogilna - 26 głosów
10. Rafał Szafrański, l. 39 z Mogilna - 24 głosy

Teresa Kujawa (SLD)
Alina Dobersztyn (SLD)

KOMITET WYBORCZY PSL

412 głosów - 14,79% - 1 MANDAT
1. Krzysztof Solarczyk, l. 62 z Mogilna - 86 głosów, mandat radnego
2. Małgorzata Cierpisz, l. 43 z Mogilna - 38 głosów
3. Waldemar Trębusiewicz, l. 61 z Mogilna - 21 głosów
4. Piotr Kurnatowski, l. 37 z Mogilna - 38 głosów
5. Zbigniew Spólnik, l. 46 z Mogilna - 45 głosów
6. Edward Błaszak, l. 64 z Mogilna - 16 głosów
7. Jacek Ładziak, l. 53 z Mogilna - 35 głosów
8. Karol Nawrot, l. 24 z Mogilna - 55 głosów
9. Ewa Ratajczak, l. 58 z Mogilna - 19 głosów
10. Paweł Krzyżan, l. 22 z Mogilna - 30 głosów
11. Marek Gajda, l. 53 z Mogilna - 16 głosów
12. Michał Jasiński, l. 62 z Mogilna - 13 głosów
KOMITET WYBORCZY PO
1.400 GŁOSÓW - 50,27% - 3 MANDATY

1. Radosław Nowak, l. 28 z Mogilna - 189 głosów
2. Ewa Kwit, l. 48 z Mogilna - 247 głosów, mandat radnego
3. Grzegorz Stochliński, l. 54 z Mogilna - 276 głosów, mandat radnego
4. Stanisław Klamecki, l. 60 z Mogilna - 104 głosy
5. Marek Wolski, l. 55 z Mogilna - 69 głosów
6. Wioleta Michalak, l. 48 z Mogilna - 78 głosów
7. Waldemar Krystkowiak, l. 41 z Mogilna - 208 głosów, mandat radnego
8. Krzysztof Gołaszewski, l. 53 z Mogilna - 59 głosów
9. Michał Białkowski, l. 32 z Mogilna - 39 głosów
10. Zbigniew Jendrzejczak, l. 40 z Mogilna - 34 głosy
11. Katarzyna Twarużek, l. 42 z Mogilna - 28 głosów
12. Łukasz Fritzkowski, l. 28 z Mogilna - 69 głosów

Halina Gajewicz
Ewa Kwit (PO)

KOMITET WYBORCZY PIS
355 GŁOSÓW - 12,75% - 1 MANDAT

1. Maria Kapała, l. 56 z Mogilna - 131 głosów, mandat radnego
2. Stanisław Grela, l. 61 z Mogilna - 110 głosów
3. Janusz Bogdanowicz, l. 50 z Mogilna - 13 głosów
4. Włodzimierz Kowalski, l. 53 z Mogilna - 24 głosy
5. Małgorzata Kałamaja, l. 49 z Mogilna - 12 głosów
6. Zbigniew Andrzejewski, l. 47 z Mogilna - 11 głosów
7. Jerzy Szczotka, l. 56 z Mogilna - 54 głosy
- OKRĘG WYBORCZY NUMER 2
(Miasto Mogilno od ul. Hallera, ul. Jana Pawła II i ul. Kościuszki w kierunku na zachód miasta oraz wszystkie ulice za torami kolejowymi)
Frekwencja: 50,84%.
KOMITET WYBORCZY SLD
448 głosów - 19,39% - 1 MANDAT
1. Marian Wegner, l. 61 z Mogilna - 110 głosów
2. Jerzy Lipiński, l. 66 z Mogilna - 65 głosów
3. Alina Dobersztyn, l. 50 z Mogilna - 115 głosów, mandat radnego
4. Krystian Guzik, l. 27 z Mogilna - 36 głosów
5. Józef Kolecki, l. 63 z Mogilna - 7 głosów
6. Barbara Czarnecka, l. 58 z Mogilna - 14 głosów
7. Walerian Chełminiak, l. 64 z Mogilna - 18 głosów
8. Sława Taciak, l. 34 z Mogilna - 15 głosów
9. Józef Dembski, l. 51 z Mogilna - 25 głosów
10. Sława Buczel, l. 41 z Mogilna - 43 głosy

Maria Kapała (PiS)

KOMITET WYBORCZY PSL
526 GŁOSÓW - 22,76% - 1 MANDAT

1. Stanisław Żerdka, l. 62 z Świerkówca - 42 głosy
2. Przemysław Majcherkiewicz, l. 56 z Mogilna - 136 głosów, mandat radnego
3. Maria Malczewska, l. 48 z Świerkowca - 118 głosów
4. Andrzej Stachowiak, l. 53 z Mogilna - 39 głosów
5. Aleksander Tkacz, l. 63 z Mogilna - 13 głosów
6. Paweł Oksiak, l. 44 z Mogilna - 6 głosów
7. Stanisław Ruta, l. 55 z Mogilna - 24 głosy
8. Maciej Wichłacz, l. 26 z Mogilna - 36 głosów
9. Piotr Bielewicz, l. 45 z Mogilna - 28 głosów
10. Elżbieta Bartecka-Gałęzewska z Mogilna - 84 głosy
KOMITET WYBORCZY PO
1.083 GŁOSY - 46,86% - 3 mandaty

1. Piotr Kaźmierczak, l. 49 z Mogilna - 135 głosów
2. Elżbieta Sarnowska, l. 66 z Mogilna - 294 głosy, mandat radnego
3. Norbert Bembenek, l. 21 z Mogilna - 186 głosów, mandat radnego
4. Łukasz Drzazgowski, l. 30 z Mogilna - 158 głosów, mandat radnego
5. Mariola Zielińska, l. 39 z Mogilna - 33 głosy
6. Zofia Konkolewska, l. 47 z Mogilna - 29 głosów
7. Waldemar Nowicki, l. 38 z Mogilna - 60 głosów
8. Marcin Stelmasik, l. 33 z Mogilna - 77 głosów
9. Adrian Samul, l. 19 z Mogilna - 31 głosów
10. Paweł Pollak, l. 30 z Mogilna - 80 głosów
KOMITET WYBORCZY PIS
254 GŁOSY - 10,99% - BEZ MANDATU

1. Jerzy Łaganowski, l. 57 z Mogilna
2. Aleksandra Kędzierska, l. 63 z Mogilna
3. Wiesław Kalita, l. 44 z Ratowa
4. Zdzisław Wyrwiński, l. 54 z Mogilna
5. Tomasz Szczepaniak, l. 25 z Padniewa
- OKRĘG WYBORCZY NUMER 3
(Sołectwa: Józefowo, Huta Palędzka, Niestronno, Padniewo, Palędzie Dolne, Wieniec, Chabsko, Wasielewko, Wylatowo, Żabno, Dąbrówka, Padniewko, Wyrobki, Wiecanowo i Wszedzień).
Frekwencja: 48,55%.

RADA MIEJSKA MOGILNA 2010-2014
PO (9): Elżbieta Sarnowska, Ewa Kwit, Iwona Golis, Grzegorz Stochliński, Norbert Bembenek, Łukasz Drzazgowski, Konrad Andrzejewski, Stanisław Radtke i Waldemar Krystkowiak
PSL (7): Halina Gajewicz, Przemysław Majcherkiewicz, Stanisław Redmann, Krzysztof Solarczyk, Stanisław Wojtasiński, Paweł Molenda i Karol Olejnik.
SLD (4): Alina Dobersztyn, Teresa Kujawa, Ryszard Strzelecki i Mirosław Krygier.
PiS (1): Maria Kapała.

KOMITET WYBORCZY SLD
373 GŁOSY - 16,89 % - 1 MANDAT

1. Mirosław Krygier, l. 52 z Huty Palędzkiej - 145 głosów, mandat radnego
2. Violetta Skorupińska, l. 43 z Wylatowa - 43 głosy
3. Agnieszka Matecka-Stępień, l. 35 z Padniewka - 25 głosów
4. Izabela Szymczak, l. 28 z Twierdzinia - 33 głosy
5. Piotr Malczewski, l. 40 z Wszednia - 52 głosy
6. Sławomir Kwit, l. 25 z Padniewa - 25 głosów
7. Piotr Krzywy, l. 48 z Iskry - 19 głosów
8. Feliks Żywica, l. 58 z Gozdawy - 31 głosów
KOMITET WYBORCZY PSL
744 GŁOSY - 33,70% - 2 MANDATY

1. Paweł Molenda, l. 53 z Padniewka - 311 głosów, mandat radnego
2. Zenon Zieliński, l. 60 z Padniewa - 39 głosów
3. Urszula Grajek, l. 47 z Niestronna - 30 głosów
4. Katarzyna Majka, l. 21 z Dąbrówki - 27 głosów
5. Michał Jakubowski, l. 32 z Wiecanowa - 92 głosy
6. Karol Olejnik, l. 26 z Wylatowa - 140 głosów, mandat radnego
7. Jan Sieszchuła, l. 50 z Przyjmy - 42 głosy
8. Maciej Nowakowski, l. 34 z Chabska - 21 głosów
9. Dariusz Bubak, l. 44 z Żabienka - 42 głosy
KOMITET WYBORCZY PO
831 GŁOSÓW - 37,64% - 2 MANDATY

1. Barbara Lech, l. 53 z Żabienka - 109 głosów
2. Stanisław Radtke, l. 61 z Dąbrówki - 139 głosów, mandat radnego
3. Iwona Golis, l. 40 ze Stawisk - 117 głosów, mandat radnego
4. Roman Gwiazda, l. 53 z Padniewka - 107 głosów
5. Benon Witkowski, l. 70 z Wylatowa - 42 głosy
6. Janusz Myszkowski, l. 51 z Niestronna - 106 głosów
7. Jan Szatkowski, l. 61 z Józefowa - 86 głosów
8. Andrzej Tromski, l. 49 z Iskry - 25 głosów
9. Zbigniew Chojnacki, l. 44 z Padniewka - 34 głosy
10. Tadeusz Mikołajczyk, l. 62 z Wszednia - 66 głosów
KOMITET WYBORCZY PIS
260 GŁOSÓW - 11,78% - BEZ MANDATU

1. Genowefa Kąkol, l. 64 z Czagańca - 113 głosów
2. Łukasz Zarychta, l. 29 z Wyrobek - 42 głosy
3. Krzysztof Cegiel, l. 26 z Chabska - 20 głosów
4. Małgorzata Kujawska, l. 48 z Wylatowa - 51 głosów
5. Cecylia Jaskulska, l. 45 z Wasielewka - 34 głosy
- OKRĘG WYBORCZY NUMER 4
(Sołectwa: Kwieciszewo, Goryszewo, Kunowo, Gębice, Dzierzążno, Procyń, Marcinkowo, Gozdanin, Kamionek, Zbytowo, Ratowo, Czarnotul i Strzelce)
Frekwencja: 50,08%.

KOMITET WYBORCZY SLD
427 GŁOSÓW - 21,22% - 1 MANDAT

1. Ryszard Strzelecki, l. 59 z Gębic - 197 głosów, mandat radnego
2. Mateusz Lisiecki, l. 23 z Marcinkowa - 41 głosów
3. Wiesław Bączkiewicz, l. 48 z Kwieciszewa - 77 głosów
4. Emilia Ewiak, l. 40 z Dzierzążna - 26 głosów
5. Wojciech Galus, l. 28 z Bielic - 44 głosy
6. Daniel Andrzejewski, l. 21 z Czerniaka - 31 głosów
7. Michał Kędzierski, l. 20 z Mogilna - 11 głosów
KOMITET WYBORCZY PSL
880 GŁOSÓW - 43,74% - 3 MANDATY

1. Stanisław Wojtasiński, l. 64 z Bielic - 181 głosów, mandat radnego
2. Halina Gajewicz, l. 61 z Kwieciszewa - 172 głosy, mandat radnego
3. Zdzisława Budzyńska, l. 66 z Goryszewa - 99 głosów
4. Lidia Górska, l. 46 z Dzierzążna - 29 głosów
5. Teresa Wędzikowska, l. 51 z Czarnotula - 46 głosów
6. Stanisław Redmann, l. 49 z Gozdanina - 103 głosy, mandat radnego
7. Arkadiusz Kapłoniak, l. 26 z Gębic - 90 głosów
8. Edward Pacek, l.63 z Kątna - 25 głosów
9. Paweł Szydzik, l. 69 ze Strzelec - 66 głosów
10. Grzegorz Nalewaj, l. 39 ze Zbytowa - 69 głosów
KOMITET WYBORCZY PO
562 GŁOSY - 27,93% - 1 MANDAT

1. Rafał Szarzyński, l. 43 ze Strzelec - 94 głosy
2. Stanisław Strzelecki, l. 52 ze Zbytowa - 19 głosów
3. Barbara Gmur, l. 57 z Gębic - 55 głosów
4. Jerzy Ozga, l. 59 z Gozdanina - 65 głosów
5. Andrzej Konieczka, l. 50 z Gębic - 107 głosów
6. Radosław Szczepankiewicz, l. 32 z Kwieciszewa - 9 głosów
7. Konrad Andrzejewski, l. 57 z Procynia - 114 głosów, mandat radnego
8. Janusz Eichstaedt, l. 25 z Dzierzążna - 20 głosów
9. Zbigniew Zmarlak, l. 50 z Marcinkowa - 51 głosów
10. Jadwiga Nadolska, l. 54 z Dzierzążna - 28 głosów
KOMITET WYBORCZY PIS
141 GŁOSY - 7,11 % - BEZ MANDATU

1. Jan Szczególski, l. 28 z Ratowa - 37 głosów
2. Irena Tupalska, l. 48 z Gębic - 42 głosy
3. Jan Heliasz, l. 53 z Kwieciszewa - 31 głosów
4. Eugeniusz Kowalski, l. 56 z Gębic - 22 głosy
5. Lech Nowakowski, l. 54 z Kunowa - 11 głosów

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 980 (47/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry