II tura wyborów w Jeziorach Wielkich 19 grudnia

Miał dość zagrywek politycznych skierowanych przeciwko niemu. Zrezygnował na rzecz Zbysława Woźniakowskiego z Polskiej Partii Pracy po długiej z nim rozmowie. Podczas sesji Rady Gminy tłumaczył, skąd wzięła się jego decyzja.

Tak przedstawiały się wyniki Zbysława Woźniakowskiego, Marka Maruszaka i Dariusza Ciesielczyka w woborach na fotel wójta Jezior Wielkich 21 listopada

26 listopada po południu kandydat na wójta Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk wycofał zgodę na kandydowanie w drugiej turze wyborów, które miały się odbyć 5 grudnia.
Przypomnijmy, że w I turze wyborów zdobył on 530 głosów (26,6%) i zajął II miejsce za obecnym wójtem Markiem Maruszakiem, który tych głosów zdobył 975 głosów (48,9%). Trzecie miejsce zajął Zbysław Woźniakowski, który zdobył 489 głosów (24,5%)
Po przyjęciu rezygnacji przez Gminną Komisję Wyborczą kontrkandydatem dla obecnego wójta Marka Maruszaka będzie Zbysław Woźniakowski zgłoszony przez KWW PPP Sierpień 80’.
Zgodnie z ordynacją wyborczą termin wyborów został przesunięty z 5 na 19 grudnia.
Dariusz Ciesielczyk na inauguracyjnej sesji Rady Gminy w Jeziorach Wielkich 30 listopada, w wolnych wnioskach odczytał oświadczenie o rezygnacji, które publikujemy w całości poniżej.
       Protestuje on przeciwko stylowi uprawiania polityki w gminie Jeziora Wielkie, o jak to określa urabianiu nowo wybranych radnych przez dotychczas rządzącą ekipę, atakach i pomówieniach skierowanych przeciwko jego osobie. Za wzór stawiał gminę Dąbrowa, gdzie można rządzić ponad podziałami politycznymi i gmina się rozwija.
Jeszcze przed podjęciem decyzji o rezygnacji Dariusz Ciesielczyk rozmawiał ze Zbysławem Woźniakowskim i udzielił mu pełnego poparcia.
Wystąpienie Dariusza Ciesielczyka nie spodobało się obecnemu wójtowi Markowi Maruszakowi, który pytał się publicznie, czy sesja jest wiecem wyborczym.
Natomiast już po sesji spytał przewodniczącego Jarosława Graczyka, dlaczego zezwolił na takie wystąpienie podczas sesji. Radny Graczyk stwierdził, że Dariusz Ciesielczyk wystąpił na sesji  jako mieszkaniec i on nie wiedział, o czym będzie mówił.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 981 (48/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry