Sprawa podrabiania podpisów

Ostatniego dnia listopada w żnińskim sądzie otwarty został przewód sądowy w sprawie przeciwko Michałowi Szymczakowi, dawnemu pracownikowi Urzędu Miejskiego w Żninie. Nie przyznał się do winy i odmówił on składania zeznań.

Pierwsza rozprawa nie odbyła się z powodu nieczytelnych protokołów z zeznań części świadków. Sędzia Robert Tuchciński skierował wniosek do prokuratury o przesłanie czytelnych protokołów. Na pierwszej rozprawie mieli zeznawać wiceburmistrz Aleksandra N. oraz pracownik Urzędu Miejskiego Ryszard U. Pani wiceburmistrz złożyła zwolnienie lekarskie. Ryszard U. był obecny, jednakże wobec odroczenia sprawy nie złożył zeznań.
Przedwczoraj został otwarty przewód w tej sprawie. Prokurator Wojciech Jabłoński odczytał akt oskarżenia, z którego wynika, że Michał Szymczak (pełne nazwisko podajemy na jego prośbę) w celu uznania za autentyczne podrobił dokumenty urzędowe, w tym listy referencyjne z podpisem Ryszarda U. i Aleksandry N. Tak podrobione dokumenty zamieścił na stronie internetowej.
Michał Szymczak oświadczył, że nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Odmówił również składania wyjaśnień i dodał, że będzie odpowiadał jedynie na pytania swojego obrońcy Justyny Mazur.
Sędzia odczytał zeznania Michała Szymczaka złożone na policji. Wynika z nich, że zostały mu wydane dokumenty. W jego obecności podpisywał je Ryszard U. Twierdzi, że dokumenty zostały podpisane przez Aleksandrę N. i Ryszarda U. Obrończyni nie miała pytań do Michała Szymczaka, a ponieważ nie chciał on odpowiadać na pytania sądu i prokuratora, rozprawa została odroczona do 21 grudnia. Wtedy zeznania będą składać świadkowie.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 981 (48/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry