Przed drugą turą

Polskie Stronnictwo Ludowe nie poparło w drugiej turze wyborów na burmistrza Żnina żadnego kandydata, Maciej Wysocki popiera Dariusza Kaźmierczaka. Zarząd gminny Prawa i Sprawiedliwości w Żninie w drugiej turze wyborów na burmistrza poparł Leszka Jakubowskiego.

W drugiej turze wyborów na burmistrza Żnina Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się nie poprzeć żadnego kandydata. Zofia Kozłowska, szefowa powiatowych struktur PSL w powiecie żnińskim wyjaśnia, że ugrupowanie wybór pozostawia woli i sumieniu wyborców. - Nie wskazujemy konkretnego kandydata - dodaje Zofia Kozłowska.
Maciej Wysocki, kandydat Bloku Samorządowo-Ludowego w wyborach na burmistrza, który nie wszedł do drugiej tury, mówi wprost kogo poprze: - W tych wyborach szliśmy pod hasłem zmian na lepsze. Społeczeństwo naszej gminy chce tych zmian, gdyż na moją osobę i Dariusza Kaźmierczaka głosowało prawie 6 tysięcy osób. To prawie 60% głosujących w tych wyborach na burmistrza. Społeczeństwo wysyła jakby czytelny sygnał do zmiany. Jestem konsekwentny w tym co mówiłem i uważam, że zmiana w Żninie jest potrzebna. Stąd uważam, że należy głosować za zmianą, a tym samym zdecydowałem się poprzeć Dariusza Kaźmierczaka.
Konkretnie w sprawie poparcia, lecz biegunowo inaczej wypowiada się Prawo i Sprawiedliwość. Jak nas poinformował Marek Rospenda, szef gminnych struktur PiS, zarząd gminny PiS popiera Leszka Jakubowskiego w wyborach na burmistrza.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 981 (48/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry