W Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie

     Przedstawicielka tego ugrupowania i dyrektor ZP mają odmienne zdania, co do przyczyn takiego rezultatu wyborów.

Obwód wyborczy nr 10 w gminie Trzemeszno był miejscem, gdzie najlepszy wynik w całym kraju osiągnął Ruch Palikota. Obwód ten mieści się w miejscowym Zakładzie Poprawczym. Na komitet wyborczy Ruch Palikota oddano tam 90,91% głosów. W sumie w obwodzie tym głosowało 11 wychowanków Zakładu Poprawczego. 10 z nich oddało głos na Ruch Palikota, a tylko jeden na Platformę Obywatelską.
Skąd tak dobry wynik tego ugrupowania w trzemeszeńskim Zakładzie Poprawczym?
- Myślę, że może to mieć związek z tym, że z naszej listy startował do parlamentu kandydat, który był kiedyś karany. W sensie wychowawczym jest to bardzo ważne, że ci młodzi ludzie tak to mogą odebrać, że jak się jest zresocjalizowanym, to można później normalnie funkcjonować w życiu - uważa Małgorzata Prokop-Paczkowska, rzecznik prasowy Ruchu Palikota.
Zupełnie inne zdanie ma na ten temat Grzegorz Grzegorek, dyrektor Zakładu Poprawczego w Trzemesznie.
- Palikot mówił coś o wyrokach sądowych, żeby za byle co nie wsadzać do więzienia. Być może więc to wpłynęło, bo na przykład w więzieniach Ruch Palikota miał bardzo dobre wyniki. Na zajęciach wychowankowie mówili też, że głosowali na Palikota, bo on jest za legalizacją miękkich narkotyków. Nawet pytali, czy jak będę one legalne, to będzie je można palić w zakładzie - mówi dyrektor Grzegorek.
Sprawdziliśmy słowa dyrektora ZP. Rzeczywiście Ruch Palikota osiągnął bardzo dobre wyniki w zakładach karnych, jednak nigdzie nie były one nawet zbliżone do rekordowego wyniku w Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie. Np. w zakładzie karnym w Sztumie ugrupowanie to zdobyło 23,98%, w zakładach w Potulicach, Barczewie i we Wronkach ponad 28%, w Koronowie 33,82%, a w areszcie śledczym w Poznaniu 43,63%.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1026 (41/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry