Orchowo, wójt, Teodor Pryka, fotel
Wójt Teodor Pryka kandyduje
    W 2012 r., gdy nie było zgody na uporządkowanie spraw oświaty, nie chciał ponownie ubiegać się o fotel wójta. Dziś, gdy reforma szkół stała się faktem, zmienił zdanie.

     W nadchodzących wyborach samorządowych na fotel wójta gminy Orchowo zamierza kandydować dotychczasowy wójt Teodor Pryka. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż jeszcze dwa lata temu Teodor Pryka deklarował publicznie, że w kolejnej kadencji nie będzie się ubiegał o fotel wójta. Najpierw taką deklarację złożył 19 stycznia 2012 r. w świetlicy w Słowikowie, gdzie odbywało się pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami w sprawie sytuacji w gminnej oświacie. Pięć dni później wójt powtórzył swoją deklarację podczas zebrania w Różannie.
     Co się stało więc, że zmienił swoje zdanie w tej sprawie i ponownie będzie ubiegał się o wybór na stanowisko wójta?
     Teodor Pryka tłumaczy, że swoją deklarację sprzed dwóch lat złożył dlatego, iż były ataki, że chce on zamknąć szkoły, a nie chciano rozmawiać na ten temat. Wójt wyjaśnia, że prowadzenie szkół przejęły stowarzyszenia, a więc udało się osiągnąć jakieś porozumienie w tej sprawie, dlatego też zmienił swoją decyzję, co do kandydowania. Jak zapowiada, będzie kandydował na wójta ze swojego komitetu wyborczego.
     - Bo nie należę i nie będę nigdy należał do żadnej partii - deklaruje wójt Pryka.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1153 (12/2014)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry