Trzemeszno, Parlament Europejski, wybory
Zagłosują w poprawczaku
     W wyborach do Parlamentu Europejskiego odrębny obwód do głosowania utworzony zostanie w Zakładzie Poprawczym. Trzy lata temu najlepszy wynik w Polsce osiągnął tam Ruch Palikota.

     Wszystko wskazuje na to, że tak jak we wszystkich poprzednich wyborach także i w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w gminie Trzemeszno utworzony zostanie odrębny obwód do głosowania. Ma on powstać w Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie i nosić będzie numer 10. O utworzeniu tego dodatkowego obwodu zadecydują radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Siedzibą obwodowej komisji wyborczej nr 10 ma być klasopracownia Zakładu Poprawczego. Uprawnionych do głosowania jest 21 wychowanków.
     O głosowaniu w trzemeszeńskim poprawczaku stało się głośno w Polsce podczas wyborów parlamentarnych w 2011 r. Obwód wyborczy nr 10 mieszczący się w Zakładzie Poprawczym Trzemesznie był wtedy miejscem, gdzie najlepszy wynik w całym kraju osiągnął Ruch Palikota. Na to ugrupowanie oddano tam aż 90,91% głosów. W obwodzie tym głosowało 11 wychowanków Zakładu Poprawczego. 10 z nich oddało głos na Ruch Palikota, a tylko jeden na Platformę Obywatelską.
     Małgorzata Prokop-Paczkowska, ówczesny rzecznik prasowy Ruchu Palikota, tak dobry wynik w trzemeszeńskim Zakładzie Poprawczym tłumaczyła tym, iż z lisy tego ugrupowania startował do parlamentu kandydat, który był kiedyś karany. Zupełnie inne zdanie na ten temat miał 3 lata temu Grzegorz Grzegorek, dyrektor trzemeszeńskiego poprawczaka, który stwierdził, iż na zajęciach wychowankowie mówili, że głosowali na ugrupowanie Palikota, bo jest on za legalizacją miękkich narkotyków i pytali nawet o to, czy jak będę one legalne, to będzie je można palić także w zakładzie.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1153 (12/2014)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry