Burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek odebrał z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Aleksandry Klinger zaświadczenie, złożył ślubowanie, a kilka minut później otrzymał od radnych podwyżkę wynagrodzenia, którego w części się zrzekł na rzecz fundacji Anny Dymnej

      fot. Magdalena Kruszka

Łabiszyn, burmistrz, Rada Miejska, kadencja, Jacek Idzi Kaczmarek
Burmistrz oddaje podwyżkę na fundację
     Radni Rady Miejskiej w Łabiszynie zadecydowali jednogłośnie, żeby na początku nowej kadencji podnieść swojemu burmistrzowi pensję. Ten zobowiązał się przez cztery lata wpłacać miesięcznie 500 zł na fundację Anny Dymnej.

     Dyskusja na temat wynagrodzenia dla burmistrza toczyła się na pierwszej sesji w nowej kadencji, która odbyła się w Łabiszynie 28 listopada przy nieobecności burmistrza Jacka Idziego Kaczmarka.
     - Takiego burmistrza, z takim zacięciem do pracy, rzadko kiedy się spotyka - argumentowała przewodnicząca Rady Miejskiej w Łabiszynie Teresa Paliwoda i przypomniała, że w poprzedniej kadencji burmistrz nie chciał, żeby radni podnosili mu pensję i pozostała ona na niezmienionym poziomie. - Za to, co on zrobił dla tej gminy i za to, jakie ma plany, to to wynagrodzenie jest nieadekwatne do tego, na co zasługuje.
     Opinię przewodniczącej poparł radny Zenon Mikuła, który przypomniał, że burmistrz Łabiszyna nie ma zastępcy, tylko łączy te dwie funkcje. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie podwyżki.
     Przypomnijmy: burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek od początku zeszłej kadencji, czyli od 6 grudnia 2010 roku, zarabiał 10.390 zł brutto miesięcznie. Na jego wynagrodzenie składało się wynagrodzenie zasadnicze, które wynosiło 5.700 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 1.700 zł, dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego, czyli 1.140 zł oraz dodatek specjalny w wysokości 25% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1.850 zł.
     W tej chwili wynagrodzenie burmistrza wzrosło do kwoty 11.944 zł, a na kwotę tę składa się 5.900 zł wynagrodzenia zasadniczego, 1.900 zł dodatku funkcyjnego, 1.180 zł dodatku za wysługę lat, który stanowi 20% wynagrodzenia zasadniczego oraz 2.964 zł dodatku specjalnego, który stanowi 38% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
     Kiedy burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek wrócił na salę obrad i wysłuchał kwot wynagrodzenia, jakie uchwalili dla niego radni, stwierdził, że na temat tej podwyżki miał inne zdanie niż przewodnicząca.
     - Z władzą uchwałodawczą się jednak nie dyskutuje, dlatego przez cztery lata będę wpłacał 500 zł netto na fundację Anny Dymnej, na którą przekazywałem dotąd odpis z podatku, a po czterech latach to państwu udokumentuję - zobowiązał się burmistrz.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1190 (48/2014)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry