Zbigniew Witczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni

fot. Sylwia Wysocka

Kcynia, Zbigniew Witczak, Henryk Kuliberda, Rada Miejska, kadencja, sesja
Zbigniew Witczak i Henryk Kuliberda przewodzą Radzie
     W Radzie Miejskiej zmieniła się partia rządząca - dotychczasowe rządy stowarzyszenia Razem dla Gminy Kcynia (SLD) przejęło PSL, do którego, jak pokazało pierwsze głosowanie, dołączyli prawie wszyscy pozostali radni (poza dwojgiem), wypracowując stosunek głosów 9:6.

Henryk Kuliberda, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni

fot. Sylwia Wysocka

Pierwszą sesję otworzył radny senior Jan Kurant. Po złożonym ślubowaniu wyłoniono komisję skrutacyjną do przeprowadzenia wyborów na przewodniczącego i jego zastępcę.
     Do komisji Dariusz Kurdelski zaproponował Monikę Wołyńską i odwrotnie, a Zbigniew Witczak - Łukasza Szczepańskiego.
     Na przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni radna Danuta Rudzka zaproponowała Zbigniewa Witczaka. Urszula Stachowiak zgłosiła kandydaturę Jana Kuranta. Obaj kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie.
     W prezentacji Zbigniew Witczak podkreślił wyższe wykształcenie i ponad 30-letni staż w prowadzeniu gospodarstwa ogrodniczego w Łankowicach. - Dwie kadencje byłem radnym, pełniłem funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej, nikt nie zarzucał mi braku kompetencji, myślę, że poradzę sobie z pełnieniem tej funkcji i jeśli radni tak postanowią, to z zaszczytem będę ją pełnił - powiedział Zbigniew Witczak.
     Jan Kurant zapewnił, że stawia na wzajemne zrozumienie, umie pracować, zna bolączki tej gminy nie od dziś. - Wiem, że czeka nas niełatwa praca, wiem też że miastu potrzebna jest wieś, a wsi potrzebne jest miasto. Będę dbał o to, byśmy z tą Radą poszli o kolejny krok do przodu w rozwoju miasta i gminy, szczególnie w sferze zatrudnienia, usług, handlu, drobnej wytwórczości i oczywiście rolnictwa w naszej gminie - mówił Jan Kurant.
     W głosowaniu tajnym 9 radnych opowiedziało się za Zbigniewem Witczakiem, a 6 za Janem Kurantem.
     Na wiceprzewodniczącego Rady Danuta Rudzka zaproponowała radnego niezależnego Henryka Kuliberdę, Urszula Stachowiak natomiast ponownie Jana Kuranta. Jan Kurant nie wyraził zgody na kandydowanie argumentując to tym, że wynik głosowania jest przewidywalny, tak jak w przypadku głosowania na przewodniczącego.
     Henryk Kuliberda otrzymał 10 głosów poparcia i tym samym został wybrany na zastępcę przewodniczącego. Przewodniczący i jego zastępca podziękowali za okazane im zaufanie, zapewnili, że godnie sprawować będą urząd i reprezentować Radę oraz gminę.
Więcej zdjęć w galerii oraz film w zakładce Filmy.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1190 (48/2014)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry