Reklama w kalendarzu

Jeziora Wielkie, Żuchowski, radny, Rada Gminy
Żuchowski radnym
    21 czerwca odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Jest to jednak tylko czysta formalność, bo zarejestrowana została tylko jedna kandydatura na radnego, Rafała Żuchowskiego z SLD.

     Komisarz wyborczy w Bydgoszczy stwierdził wygaśnięcie mandatu zmarłej 15 marca radnej Grażyny Zwolińskiej z Wójcina. Radną Rady Gminy w Jeziorach Wielkich została w wyborach 16 listopada 2014 r. z listy Komitetu Wyborczego PO na okres kadencji 2014-2018.

     Dlatego, że są to wybory w okręgach jednomandatowych, konieczny jest ponowny wybór nowego radnego. Wojewoda kujawsko-pomorski zarządziła wybory uzupełniające na dzień 21 czerwca. Głosować będą tylko mieszkańcy okręgu nr 7 obejmującego sołectwo Wójcin - część położona na zachód i południe od drogi prowadzącej od Strzelna do miejscowości Wójcin.
     Powołana została Gminna Komisja Wyborcza w Jeziorach Wielkich, której siedziba mieści się w Urzędzie Gminy (pokój nr 11). W skład komisji wchodzą: Zygmunt Wiśniewski (przewodniczący), Kazimierz Konieczka (zastępca przewodniczącego), Kamila Białecka-Kluczyk, Patrycja Jakubowska, Alina Mohylowska-Woźniak, Małgorzata Przybylska i Elżbieta Skonieczna.
     W określonym ustawowo terminie u komisarza wyborczego Andrzeja Siuchnińskiego w Bydgoszczy zarejestrowany został tylko jeden komitet KW SLD, którego pełnomocnikiem jest Tomasz Krzesiński, który zgłosił jedną kandydaturę Rafała Żuchowskiego. To 50-letni mieszkaniec Wójcina, który w listopadowych wyborach przegrał w tym okręgu 7 głosami właśnie z Grażyną Zwolińską.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1217 (23/2015)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry