Magdalena Lachowicz otrzymała nominację do nagrody w konkursie SGL Lokal Press 2013 fot. Bartosz Woźniak

Żnin, Warszawa, SGL Local Press

    2014, Grand jury dla Magdaleny Lachowicz

     W piątek 10 stycznia odbyła się gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w konkursie dziennikarskim SGL Local Press 2013.

Magdalena Lachowicz odbiera grand jury fot. Bartosz Woźniak
Marcin Dobosz z nominacją fot. Bartosz Woźniak

     Magdalena Lachowicz z tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska otrzymała nominację do nagrody w kategorii edukacja za tekst pt. Chcesz otrzymać pracę - poślij dziecko do gminnego gimnazjum. Tekst ten został także doceniony dodatkowo przez jury, które przyznało autorce nagrodę specjalną w tej kategorii. Finalistą konkursu w kategorii strona gazety zawierająca ilustrację jest też Marcin Dobosz z tygodnika Pałuki, który nominowany był do nagrody.

     Tytuł Gazety Lokalnej Roku 2013 otrzymały Nowiny Jeleniogórskie.

     W konkursie oceniane były materiały opublikowane w 2013 roku w niezależnej prasie lokalnej i zgłoszone w dziesięciu kategoriach: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, ekonomia, rolnictwo, wieś i ekologia, edukacja, zdrowie, publicystyka historyczna, społeczeństwo, fotografia prasowa, strona gazety zawierająca ilustrację oraz filmowy materiał dziennikarski zamieszczony na stronie internetowej.

    W każdej kategorii został wyłoniony laureat. Dodatkowo spośród nagród głównych siedmiu kategorii tekstowych jeden tekst otrzymał Grand Prix. Przyznany został także tytuł Gazety Lokalnej Roku 2013.

    Uroczystość miała miejsce w sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a konkurs objęty był patronatem pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

    Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

    Finaliści konkursu.

(mr), 10 I 2014

 

 

Więcej informacji na ten temat:

Nagroda Grand Jury dla Magdaleny Lachowicz

Nagroda dla Marcina Dobosza

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry