Okładka internetowego wydania "Pałuk"

               fot. Dominik Księski

Internetowe wydanie Pałuk
www.paluki.tygodnik.pl
     W sobotę o 10:30 w naszej redakcji nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi otwierające oficjalnie dostęp do internetowego wydania Pałuk.

     Internetowe wydanie Pałuk zawierać będzie - jak każda gazeta - kilkadziesiąt stron. Po otwarciu jednej z nich można będzie czytać zamieszczane w papierowym wydaniu artykuły. W momencie otwarcia dostępny będzie wybór tekstów z kilku ostatnich numerów. Pod koniec każdego tygodnia internetowe wydanie Pałuk uzupełniane będzie o najciekawsze teksty z bieżącego numeru.
     - Sukcesywnie dodawać będziemy wybór numerów archiwalnych - tak, aby baza danych była jak najpełniejsza - mówi wydawca Pałuk Dominik Księski. - Za 10 lat być może – uzupełnimy wydanie internetowe tak, aby były w nim absolutnie wszystkie wydrukowane w gazecie teksty.
     Po otwarciu innej strony czytelnik naszej gazety otrzyma uporządkowane informacje dotyczące firm  reklamujących się w obu papierowych wydaniach naszej gazety - żnińskim i mogileńskim. Strona zawierać będzie podstawowe informacje o wszystkich firmach, które od powstania tej strony choć raz zamówiły ramkę reklamową w Pałukach. - Jest to nowy element naszej oferty - wyjaśnia przedstawiciel działu reklam Pałuk, Marek Olejnik. - Każdy zamawiający reklamę w Pałukach otrzyma w jej ramach do końca bieżącego roku wpis na internetowa stronę "Informacja gospodarcza”.
     Notatka o firmie sporządzana jest przez pracownika działu reklam.
Na stronie komunikatów i uchwał umieszczać będziemy wszystkie zlecane do druku w Pałukach komunikaty i uchwały samorządów. Dostęp do nich będzie ciągły, a nowe teksty dodawane będą do starych.
     Dla osób zainteresowanych ogłoszeniami drobnymi co tydzień wymieniana będzie strona ogłoszeniowa - tę sprzed tygodnia zastąpi aktualna.
     Od soboty można będzie przez Internet zamówić ogłoszenie drobne czy reklamę, zaprenumerować Pałuki a także wysłać list do redakcji.
     PO CO TO WSZYSTKO?
     Ktoś spyta, po co umieszczać teksty w Internecie, skoro gazeta jest w każdym kiosku? Ale nie wszyscy przechowują roczniki. A nawet, jeśli przechowują - rzadko kiedy można w nich coś znaleźć; tekstów jest za dużo. A po uruchomieniu internetowego wydania ktoś, kogo na przykład interesuję postać księdza Piotra Wawrzyniaka, nie będzie musiał w swych poszukiwaniach przedzierać się przez gąszcz gazetowych stron, tylko wystuka nazwisko i program poda mu wszystkie teksty o obrońcy polskości na naszej ziemi, które w wydaniu internetowym zamieściliśmy.
     Pomysłodawcą i twórcą elektronicznych stron naszej gazety jest licealista z Poznania Mateusz Juszkiewicz, który specjalnie na nasze potrzeby napisał program Flat Find, dzięki któremu można łatwo odszukać to, co interesuje czytającego. Stworzona przez niego wyszukiwarka reaguje na słowa-klucze znajdujące się w tekstach, nazwisko ich autora czy też konkretne numery tygodnika. Redaktorem wydania internetowego został Marcin Dobosz.
     Uroczyste przecięcie wstęgi odbędzie się w sobotę o 10:30 w naszej redakcji przy pl. Wolności 7 w Żninie. Zapraszamy do biura wszystkich, którzy zainteresowani są wydaniem internetowym Pałuk, chcą spotkać się z twórcami stron internetowych i pogadać w przestrzeni rzeczywistej. Będą słone paluszki i woda sodowa.
     Liczymy też na spotkanie z internautami w przestrzeni wirtualnej i czekamy na recenzje i uwagi wszystkich, którzy zechcą poświęcić naszemu nowemu wydawnictwu trochę czasu.
W trakcie otwarcia przewidziana jest próba przesłania po raz pierwszy e-mailem słonych paluszków i wody sodowej do zaproszonych gości, którzy nie będą mogli przybyć.

Sławomir Kujawa
Pałuki 425 (15/2000)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry