Urodzeni przed 1972
   
    Wszyscy autorzy tekstów w tygodniku Pałuki urodzeni przed 1 sierpnia 1972 roku oraz wydawca gazety od dziś podlegają lustracji. Wydawca składa oświadczenie lustracyjne w Wydziale I Cywilnym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, dziennikarze na ręce wydawcy lub redaktora naczelnego, których ustawa czyni organami lustracyjnymi.

    - Wszystko w wydawnictwie jest przygotowane, moje oświadczenie leży gotowe do podpisu na biurku, wydałem zarządzenie informujące o procedurach lustracyjnych. Czekam na wezwanie przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy mnie jako wydawcy do złożenia oświadczenia lustracyjnego. Gdy je złożę, wezwę z kolei dziennikarzy do złożenia oświadczeń - mówi Dominik Księski, wydawca tygodnika Pałuki.
    Lustracja dotyczy wszystkich dziennikarzy zgodnie z definicją dziennikarza zawartą w Prawie Prasowym, która stanowi, iż jest nim "osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji". Do złożenia oświadczeń lustracyjnych nie będą więc wzywani autorzy listów i wypowiedzi do rubryki "Naszym zdaniem".                         

(dk)
Pałuki nr 787 (11/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry