Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Na drogach

Rzywno to wieś położona w środku lasów, na uboczu. Nikt przypadkowo tamtędy nie przejeżdża. Trudno tam trafić. Chciałoby się powiedzieć: koniec świata. Mieszkańcy tej wsi nigdy nie walczyli o nic, dopóki na środku ich drogi nie stanęła skrzynka z przyłączem energetycznym, uniemożliwiając swobodny przejazd.

Nie ma tygodnia, byśmy nie odbierali telefonów od mieszkańców Żnina sfrustrowanych tym, że nic się nie dzieje na budowie ul. Dworcowej. ZDW w odpowiedzi chwali się, że przynajmniej prace trwają w Sarbinowie i w Juncewie. Pojechaliśmy więc do Sarbinowa, a tam zamiast krzątających się drogowców spotkaliśmy sołtysa i mieszkańców pomstujących na brak działań i fuszerki techniczne wykonawców drogi.

Jedna z dwóch ofert w kolejnym już przetargu na przebudowę odcinka ul. 700-lecia wreszcie zmieściła się w limicie wydatków, który założył sobie ratusz. Burmistrz zapowiada, że w 2019 r. odcinek tej ulicy między kościołem a mostem będzie zrobiony.

Władze Szubina nie zastanawiają się kiedy, ale czy w ogóle zabierać się za realizację programu Park&Ride, w ramach którego ma powstać parking.

Na budowie drogi S5 między Szubinem a Białymi Błotami pracuje mniej więcej trzykrotnie mniej pracowników i aż sześciokrotnie mniej sprzętu niż między Szubinem a Goślinowem. Generalna Dyrekcja przygląda się zaangażowaniu wykonawców. Impresa Pizzarotti ma czas do połowy kwietnia, by nadrobić zaległości i zwiększyć środki i siły na budowie.

Jedna z czytelniczek sygnalizuje, że często na przejściu dla pieszych przy żnińskiej Trójce nie ma osoby przeprowadzającej dzieci. Urząd Miejski tłumaczy, że nie ma obowiązku zabezpieczać przejść wiodących do szkół niepublicznych, ale burmistrz mimo to postanowił o zabezpieczeniu tego przy Trójce na miarę możliwości kadrowych poprzez oddelegowanie tam pracowników.

Jak się to odłoży, to już wykonane nigdy nie będzie, spacer czy jazda rowerem tą drogą będzie równa z próbą samobójczą, nie jesteśmy mieszkańcami gorszego sortu, woda zaleje nasze posesje, jak ktoś wpadnie do rowu to już z niego nie wyjdzie - takie spostrzeżenia padały podczas wizji lokalnej na budowanej drodze nr 251 w Świątkowie.

Starosta zgadza się z mieszkańcami Ustaszewa, że konieczna jest naprawa drogi powiatowej między tą miejscowością a Uścikowem. Mówi jednak, że na razie działania powiatu w tej sprawie blokują wykonawcy wlekącej się przebudowy drogi wojewódzkiej. Dlatego najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku bruk we fragmentach na początkowym odcinku drogi powiatowej w Ustaszewie będzie przełożony, a droga wyprofilowana.

Białej Drogi w Piechcinie oraz drogi koło stacji paliw w Zalesiu Barcińskim nie ma w oficjalnym rejestrze dróg gminnych. Jeśli się w nim nie znajdą, to przejazdy kolejowe na nich zostaną zamknięte szlabanami. To byłby cios dla transportu do okolicznych firm, ale też dla rolników oraz działkowców w Piechcinie. Na ratunek idzie im jednak gmina Barcin.

W opinii starosty Zbigniewa Jaszczuka, przebieg remontu drogi nr 251 w kierunku Damasławka, w ciągu której znajduje się też ulica Dworcowa i Aliantów, to dramat. Starosta przewiduje, że jeśli roboty będą realizowane w takim tempie, jak obecnie, to remont potrwa jeszcze kilka lat.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.