Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Polityka

Podczas kampanii, w tym na debatach wyborczych w Żninie, kandydaci sporo mówili o tym, jaka powinna być najlepsza - skuteczna i adekwatna do poniesionych kosztów - promocja stolicy Pałuk. Kandydaci starali się w kampanii wyborczej m.in. udowodnić wyższość Wielkiego Grillowania nad Biesiadą Pałucką i odwrotnie. Postanowiliśmy podejść do tematu szerzej i sprawdzić, ile Urząd Miejski w Żninie wydał środków na promocję gminy w zeszłym i bieżącym roku. Przy czym nie chodziło nam o wydatki na gwiazdy, które koncertowały w Żninie (wydatki przechodziły wówczas przez ŻDK), lecz o koszty pozostałe na organizację imprez, produkowanie wydawnictw i gadżetów promocyjnych.

W Kcyni uprawnionych do głosowania jest 10.550 wyborców, frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 55,40% i była najwyższą w całym powiecie nakielskim.

Przedstawiamy sylwetki kandydatów na burmistrza Kcyni.

Pomysł powrotu księgowości szkół do ratusza, celem szukania oszczędności, radni zaopiniowali pozytywnie.

Słupy leżały na ziemi, a w podpisanym przez urzędników protokole były już zabetonowane. Próby wyjaśnienia tej sprawy przez komisję rewizyjną zakończyły się skandalem i czterema skargami.

Rada Miejska w Żninie będzie musiała za tydzień podjąć uchwałę dotyczącą wynagrodzenia burmistrza. Pensja Roberta Luchowskiego zostanie obniżona z 12.525,42 zł do 10.620 zł brutto.

Gmina Żnin rok temu zrezygnowała z możliwości pozyskania 2.300.000 zł dofinansowania w ramach Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, odstępując m.in. od możliwości termomodernizacji WOPR czy MKŻ. Teraz gmina postanowiła odpuścić sobie kolejny milion złotych środków zewnętrznych - tym razem na termomodernizację budynku MOPS. Starosta zaciera ręce, bo będzie miał więcej na dofinansowanie inwestycji ze Sue Ryder, z kolei burmistrz Żnina chwali się gestem wobec powiatu.

Lidia Kowal mogła objąć stanowisko kierownika nowego referatu w Urzędzie Miejskim w Barcinie i nie było konieczności przeprowadzenia na to stanowisko konkursu. Utworzenie nowego referatu zwiększy koszty ponoszone przez gminę o ponad 115.000 zł.

Od tygodnia, kiedy Beata Woźniak odebrała zaświadczenie potwierdzające uzyskanie mandatu, Rada Miejska w Szubinie znowu liczy 21 radnych.

Od 1 lutego radny Hubert Łukomski zostanie wiceburmistrzem Barcina. Dotychczasowa wiceburmistrz Lidia Kowal zostanie kierownikiem nowego referatu spraw społecznych, oświaty i promocji.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.