Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Inne

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żninie zaplanowała, że na remonty bloków (i nie tylko, bo wśród wydatków jest też chodnik) w 2020 roku łącznie może wydać 1.065.675 zł.

Po ubiegłotygodniowej publikacji artykułu "Porządki zaszły za daleko" dotyczącego niekontrolowanych prac na cmentarzu ewangelickim w Jabłówku, głos w sprawie zabrał burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek. - "Nasz Urząd wydał jedynie decyzję na usunięcie drzew gatunku typu sosna" - podkreślił.

Nakrętki plastikowe z butelek po wodzie i napojach, a także te o większej średnicy, np. z butelek po płynach do płukania tkanin, można wrzucać do oryginalnego pojemnika, który stanął przed Urzędem Miejskim w Żninie na ul. 700-lecia dzięki porozumieniu gminy i firmy MM Bartkowiak. Przedsięwzięcie ma cel charytatywny.

Wygląd łabiszyńskiego rynku, wyspy i wielu centralnych ulic miasta zachęca do spacerów nie tylko mieszkańców, ale coraz częściej pojawiających się w mieście turystów. Wszystko to za sprawą nowych nasadzeń, o które dbają pracownicy zatrudniani przez ratusz.

Novago Żnin chciałoby zmiany w planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego na terenie spółki w Wawrzynkach. Takiej, która pozwoliłaby wykorzystać zakupiony generator do produkcji prądu z biogazu produkowanego ze składowanych odpadów. Generator stoi od prawie 2 lat niewykorzystany, bo ma moc 400 kilowatów, a wspomniany plan miejscowy dopuszcza tylko budowę urządzenia o mocy 100 kilowatów.

W środę, 10 czerwca w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku odbyła się rozprawa dotycząca parafii w Dziewierzewie. Apelacja została wniesiona po werdykcie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Od 1 czerwca ponownie otwarte zostało dla klientów nasze biuro ogłoszeń w Żninie przy ul. Sądowej 4. Zapraszamy do niego wszystkich, którzy zainteresowani są umieszczeniem w tygodniku Pałuki ogłoszenia drobnego, reklamy, podziękowań, nekrologu lub innego komunikatu w ramce.

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy” zorganizowało w piątek 29 maja wydarzenie pod nazwą „Dyskoteka na balkonach”. Jak sama nazwa wskazuje, ideą akcji było to, by w obowiązującym nadal reżimie sanitarnym dać ludziom rozrywkę.

Rada Miejska w Kcyni jednogłośnie uznała skargę jednej z mieszkanek Kowalewka na burmistrza Kcyni za bezzasadną.

Firma Nexera wsparła DPS w Podobowicach darowizną w wysokości 10.000 zł na zakup środków i sprzętu ochrony osobistej, które podwyższą bezpieczeństwo placówki w czasie epidemii koronawirusa.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.