Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Firma Nexera wsparła DPS w Podobowicach darowizną w wysokości 10.000 zł na zakup środków i sprzętu ochrony osobistej, które podwyższą bezpieczeństwo placówki w czasie epidemii koronawirusa.

Damian Łuba z biura prasowego świadczącego usługi m.in. dla firmy Nexera poinformował o darowiźnie przekazanej przez tę firmę na konto Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach. Nexera buduje lub wkrótce będzie budować połączenia światłowodowe także na terenie gminy Żnin, choćby w Bożejewicach, Bożejewiczkach, Brzyskorzystewku, Dochanowie, czy Jaroszewie. W związku z inwestycjami realizowanymi na tym terenie firma wytypowała DPS w Podobowicach, czyli też na terenie gminy Żnin, jako beneficjenta udzielanej pomocy.
Jest to darowizna w wysokości 10.000 zł. Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup najpilniejszych produktów ochronnych, takich jak maseczki, rękawiczki, gogle, przyłbice, płyny i żele antybakteryjne. Placówki pobytowe osób starszych są miejscami szczególnie narażonymi na powstawanie ognisk koronawirusa, czego zresztą w kwietniu doświadczył też DPS w Podobowicach.
Także ze względów bezpieczeństwa nie odbyło się fizyczne przekazanie darowizny. Dokonany został przelew na konto.
- Cały zespół Nexera chce być blisko społeczności lokalnej. Na co dzień, nasza sieć światłowodowa wpływa na poprawę jakości życia, pracy i prowadzenia biznesu przez mieszkańców Regionu. Nie pozostajemy jednak obojętni również na inne ich potrzeby. Pokazaliśmy to nieraz wspierając lokalne inicjatywy w regionach. Wiemy, że w obliczu bieżących wydarzeń, kwestia zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia jest najwyższym priorytetem. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo Domy Pomocy Społecznej w regionach, w których rozwijamy naszą sieć. W województwie kujawsko-pomorskim jest to Dom Pomocy Społecznej w Podobowicach. Wierzymy, że realnie przyczynimy się w ten sposób do poprawy bezpieczeństwa pensjonariuszy i personelu w tej placówce – mówi Jacek Wiśniewski, prezes firmy Nexera.
- Mottem naszego Domu Pomocy Społecznej są słowa Richarda Dehmel’a: „Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała miłość do ludzkości”. W myśl za tymi słowami pragnę serdecznie podziękować w imieniu mieszkańców i pracowników naszego Domu oraz swoim własnym za okazane zainteresowanie i wsparcie w tak trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa. Jak pokazuje doświadczenie innych krajów, domy pomocy społecznej, obok środowiska medycznego, są najbardziej narażone na zarażenie SARS-CoV-2. Każda forma pomocy jest nieocenionym gestem, tym bardziej jeśli jest bezinteresowna – powiedziała Monika Małecka, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach.

Karol Gapiński, 28 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.