Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kultura

W piątek 3 lipca w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie z Filipem Nikodemem, który opowiedział o swojej podroży do Azji.

Pełen gorących, meksykańskich rytmów koncert zespołu Trio Mariachi zainaugurował 5 lipca cykl wydarzeń pod hasłem Park Sztuki w Parku Wolności w Barcinie.

Ponad 300 niepowtarzalnych zabytkowych eksponatów odkrytych na Ostrowie Lednickim i w jego najbliższej okolicy, pochodzących z X-XII wieku czeka na odwiedzających Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

Wystwa czasowa pt. Z kart historii gminy Gąsawa zostala przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Gąsawie.

Metafizyczna zagadka sztuki klasycznej to tytuł wystawy, na którą składają się 53 oryginalne prace graficzne Giorgio de Chirico. Aż do końca września można te dzieła światowej sławy malarza włoskiego oglądać w żnińskim muzeum

W czwartek 2 lipca naszą redakcję w Żninie odwiedziła Katarzyna Wodniak, autorka książki Moja Przyjaciółka 1934-1939.

Radni Żnina zdecydowali przekazać Muzeum Ziemi Pałuckiej 450.000 zł, bo inaczej nie byłoby na wypłaty dla pracowników. To rezultat drastycznego spadku sprzedaży biletów do muzeum z powodu koronawirusa. W wakacje zmienione zostają zasady zwiedzania, co jest związane z obostrzeniami sanitarnymi. Kolejka nie będzie jeździła codziennie, bo brak jest dodatkowego maszynisty. Za to paradoksalnie remont mostu w Gąsawie może wpłynąć pozytywnie na frekwencję w muzeum w Wenecji.

W poniedziałek, 29 czerwca dojechała do Żnina wyjątkowa książka. "Moja Przyjaciółka. 1934-1939. Przebój prasowy Żnińskich Zakładów Wydawniczych" autorstwa Katarzyny Wodniak już trafia do pierwszych nabywców.

Po długiej przerwie, 20 czerwca Miejski Dom Kultury w Barcinie ponownie otworzył swoje drzwi dla spragnionej kulturalnych wrażeń publiczności.

Od kilku dni łabiszyńska "Wozownia" zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów na wystawę pod hasłem "Powstanie Wielkopolskie. Kompania pakoska".

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.