Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jerzy Marosz w swojej pracowni malarskiej, która mieści się tuż obok jego domu rodzinnego, przy ulicy Kolejowej w Rogowie fot. Justyna Wojciechowska

Fascynacja sztuką i miłość do malarstwa dojrzewały w nim od wczesnych lat dzieciństwa. Już jako 5-latek tworzył rysunki, które w znaczący sposób róźniły się od tych, wychodzących spod ręki jego rówieśników.

Jerzy Marosz, bo o nim mowa, to rodowity Pałuczanin i mieszkaniec Rogowa. Ma na swoim koncie setki prac malarskich, wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz za granicą, szczęśliwe życie rodzinne oraz wieloletnią przyjaźń z Tadeuszem Małachowskim.

Kulisy życia i twórczości pana Jerzego w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 14 maja, jednak wcześniej warto obejrzeć więcej zdjęć z domu i pracowni artysty w naszej galerii.

(jw), 7 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.