Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na drogach

Przypominamy, że stała organizacja ruchu, która do niedawna przebiegała mostem nad rzeką Gąsawka w ciągu drogi powiatowej Żnin - Gąsawa - Ryszewo zostanie przywrócona z końcem listopada tego roku.

Po raz kolejny Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zrobił to, co chciał wykonawca przebudowy drogi z Juncewa do Żnina. Eurovia ma już 2 lata opóźnienia w tej inwestycji, ale to wciąż mało. Nie skończy pracy latem 2020, jak obiecała. Teraz kazała sobie wydłużyć termin do października, na co inwestor się zgodził.

Asfalt na drodze w Mięcierzynie, a także chodniki między Janowcem i Flantrowem oraz w Rogowie będą wkrótce wykonywane na zamówienie Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie.

Jedną z inwestycji, która ma zostać uwzględniona w budżecie gminy Barcin na obecny rok, jest rozbiórka wiaduktu nad torem PKP nr 206 Inowrocław - Żnin w miejscowości Aleksandrowo. Na ten cel potrzeba 350.000 zł.

Dwa pochówki dzieci i jeden osoby starszej, to pierwszy efekt - w postaci wyraźnych układów anatomicznych - prac czynionych przez archeologów w sąsiedztwie kościoła św. Floriana.

Podczas modernizacji ul. 700-lecia natrafiono na kości sprzed stuleci. W związku z tym na placu budowy pojawili się archeolodzy, ale sama inwestycja nie musi być w związku z tym wstrzymana. Drogowcy równolegle z archeologami wykonują swe zadanie.

Na naszej stronie internetowej www.palukitv.pl trzy tygodnie temu publikowaliśmy artykuł pt. Hałda i piasek, w którym poruszaliśmy temat składowanego destruktu asfaltowego na działce w Dąbrówce Słupskiej, na której działa kopalnia piasku. Dziś kolejna odsłona tej sprawy.

Od 24 czerwca kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w Gąsawie.

Starosta żniński nie widzi sensu w przygotowaniu teraz dokumentacji na przebudowę drogi z kocich łbów między Brzyskorzystewkiem a Dobrylewem. Dla Zbigniewa Jaszczuka ta droga nie jest priorytetem i nie będzie jej robił tylko po to, by dać możliwość dalszej jazdy rowerem osobom, które będą korzystały z obecnie budowanej ścieżki rowerowej Żnin - Jaroszewo. Poza tym powiat ma już dokumentacje na budowę z dofinansowaniem od gminy Żnin trzech chodników, a póki co do żadnej realizacji nie doszło. Dlaczego więc tworzyć dokumentację na kolejną inwestycję, która trafi do szuflady?

Radny Artur Michalak zwraca uwagę na hałdę destruktu asfaltowego przy drodze powiatowej z Dąbrówki Słupskiej do Królikowa (gm. Szubin). Twierdzi, że jest to materiał ropopochodny i powinien zostać z tego miejsca usunięty. Właściciel kopani odpowiada, że to nie materiał ropopochodny i nie jest składowany na terenie kopalni.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.