Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mapa udostępniona przez Urząd Miejski w Żninie

Do zamknięcia Urzędu Miejskiego w Żninie w piątek 15 maja nie wpłynęły informacje od wykonawcy o kolejnym przesunięciu rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. 700-lecia. Aktualny zatem pozostaje poniedziałek 18 maja. Prace rozpoczną się na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Szkolną a skrzyżowaniem z ul. św. Floriana. Nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przemieszczanie się pojazdów ze wschodu na zachód miasta ma się odbywać przez ul. Dworcową, a nie centrum.

II etap przebudowy ul. 700-lecia w Żninie według pierwszych zapowiedzi miał się rozpocząć 20 kwietnia. Wykonawca inwestycji firma Prasbet jednak dwukrotnie przesunęła termin rozpoczęcia. Najpierw ze względu na koronawirus i obostrzenia dotyczące przemieszczania się ludzi, a także problemy materiałowe. Kolejny termin wyznaczono na 4 maja, ale przed tą datą firma Prasbet wysłała do gminy Żnin kolejne pismo z informacją o przesunięciu terminu. Tym razem wykonawca jako powód podał, że kończy inne, wcześniejsze zlecenia i nie jest w stanie od razu zapewnić na placu budowy w Żninie wystarczającej liczby drogowców, by rozkopywanie bruku 4 maja miało sens. Dalsze prace nie posuwałyby się bowiem przy małej ilości drogowców tak szybko, jak powinny. Dlatego wykonawca zadeklarował, iż rozpocznie prace w Żninie 18 maja w poniedziałek. Termin ukończenia II etapu pozostaje bez zmian. Ma on zostać zrealizowany do końca br.
Ponieważ wykonawca dwukrotnie zmieniał terminy rozpoczęcia przysyłając informację o tym Urzędowi Miejskiemu w Żninie na sam koniec tygodnia roboczego, zapytaliśmy więc 15 maja przed południem rzecznika ratusza, czy i tym razem dojdzie do zmiany? Dawid Kolasa odrzekł, że urząd wystąpił dzisiaj (15 maja) z zapytaniem do wykonawcy, czy termin 18 maja jest aktualny. Do 13.30, kiedy to zamykany jest w piątki żniński ratusz, nie było od wykonawcy sygnałów o kolejnym przesunięciu rozpoczęcia przebudowy ul. 700-lecia. Poniedziałkowy termin jest więc aktualny. Jeśli rzecznik ratusza w weekend otrzyma jakieś inne wieści w tej sprawie, to obiecał nam je przekazać, a wówczas uaktualnimy informacje podawane w niniejszym artykule.
Przebudowa, która rozpocząć się ma w poniedziałek, dotyczy odcinka od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Towarową. Przełożenie kostek na jezdni będzie odbywało się na całej szerokości jednocześnie, więc nie ma opcji wprowadzenia ruchu wahadłowego. Inwestycja została podzielona na segmenty, by cały czas pozostawić możliwość dojazdu do punktów handlowych z towarem. Przede wszystkim chodzi tutaj o piekarnię spółdzielni Rolnik, która musi otrzymywać regularne dostawy mąki. Pierwszy odcinek do przebudowy w ramach II etapu to obszar od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. św. Floriana.
Ruch na ul. 700-lecia na odcinku od kościoła do mostu na Gąsawce, przebudowanym w zeszłym roku, będzie dwukierunkowy, podobnie na ulicach św. Floriana, Sądowej i Szkolnej, ale tylko dla placówek handlowych i usługowych oraz dla mieszkańców, by mogli wyjechać z posesji. Pozostałym kierowcom zaleca się jeździć ze wschodu na zachód miasta przez ul. Dworcową, względnie przez Rydlewo.
Płatna strefa parkingowa w Żninie jest już od początku maja zawieszona, natomiast w związku z przebudową ul. 700-lecia zostaną w ogóle wyłączone z możliwości parkowania nie tylko te miejsca postojowe, które są w odcinku podlegającym przebudowie. Dotyczy to także miejsc postojowych wyznaczonych w pasach jezdni na ulicach, które mają być dwukierunkowe, ale nieprzelotowe, czyli św. Floriana, Sądowa i Szkolna.

Karol Gapiński, 15 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.