Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Szkolnej jest już odsłonięty znak informujący, że ul. Szkolna jest ślepa fot. Karol Gapiński

Zapowiedziany już jakiś czas temu remont głównej arterii Żnina rozpoczął się w poniedziałkowy poranek, 18 maja.

Firma Prasbet z Grudziądza przystąpiła w poniedziałek 18 maja do przebudowy ul. 700-lecia w II etapie, czyli od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Towarową. Etap został podzielony na odcinki. Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Ze względów technicznych, by zagwarantować odpowiedni efekt, nie można było wykonywać robót w połowie szerokości jezdni, pozostając przy ruchu wahadłowym pojazdów. Kostkę należy przełożyć na całej szerokości, stąd decyzja o podzieleniu etapu na segmenty.
 

Wyjazd ze Szkolnej jest zablokowany. Kierowcy, którzy wcześniej nie zwrócili uwagi na znaki tymczasowej organizacji ruchu muszą zawracać. Przejście chodnikiem również jest zamknięte. fot. Karol Gapiński
Przez chwilę zablokowane były chodniki wiodące z ul. 700-lecia na ul. Szkolną, ale barierki szybko zostały odsunięte. Piesi więc mają przejście w przeciwieństwie do zmotoryzowanych. Ci muszą jeździć przez ul. Dworcową. fot. Karol Gapiński

 

Cztery tygodnie po pierwotnym terminie rozpoczął się II etap przebudowy ul. 700-lecia. fot. Karol Gapiński
Cztery tygodnie po pierwotnym terminie rozpoczął się II etap przebudowy ul. 700-lecia. fot. Karol Gapiński

Ruch ze wschodu na zachód miasta i odwrotnie ma się odbywać przez ul. Dworcową. Wyjazd z ul. Szkolnej na ul. 700-lecia został zamknięty. W poniedziałek rano, gdy ustawiono blokadę, zaobserwowaliśmy problemy kierowców, którzy z przyzwyczajenia, nie bacząc na odsłonięte znaki tymczasowej organizacji, jeździli ul. Sądową i Szkolną, aż do samej blokady i musieli zawracać. Jednak równie zdziwieni byli piesi, którzy chcieli przejść ul. Szkolną chodnikiem na ul. 700-lecia, a przez kilkadziesiąt minut od około 10.00 tej możliwości nie było. Następnie jednak barierki odsunięto i piesi z ul. Szkolnej mogą wychodzić na ul. 700-lecia zarówno lewym, jak i prawym chodnikiem.
Dyrektor wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Żninie Paweł Piechowiak wyjaśnił, że zablokowanie przejścia chodnikiem wystąpiło tylko na początkowym etapie działań związanych z przygotowaniem placu budowy w tym ustawianiem znaków tymczasowej organizacji ruchu.
Termin wykonania II etapu przebudowy ul. 700-lecia upływa z końcem br.

Karol Gapiński, 18 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.