Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Przebudowa i modernizacja ulicy Tysiąclecia w Szubinie to inwestycja realizowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "INODROG" sp. z o.o. z siedzibą w Inowrocławiu. Budowlańcy zrealizowali już 50 procent prac na tym odcinku. fot. Justyna Wojciechowska

Branża budownictwa drogowego na Pałukach skutecznie opiera się pandemii COVID-19. Budowa i modernizacja ulic w Szubinie, ale też na terenie całej gminy, z każdym tygodniem idzie naprzód. Wykonawcy obiecują, że wywiążą się z podpisanych umów w terminie lub przed jego upływem.

Ulica Tysiąclecia, Leśna i Pałucka w Grodzie Pelikana - to właśnie one znajdują się teraz w centrum zainteresowania drogowców. Marek Nowicki, dyrektor wydziału inwestycji w szubińskim magistracie już na wstępie podkreśla, że prace realizowane przez poszczególne firmy przebiegają według założeń. - Nie ma tutaj żadnych problemów, jeżeli chodzi o dotrzymanie terminów. Przebudowa ulicy Tysiąclecia ma się więc zakończyć najpóźniej 31 sierpnia. Realizuje ją Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG z Inowrocławia. Koszt zadania, które oprócz budowy jezdni o nawierzchni z betonu i brukowych zjazdów obejmuje, m.in. wykonanie chodników i ścieżek rowerowych, pętli autobusowych, budowę sieci elektroenergetycznej czy zagospodarowanie terenu zielenią to 1.849.931,66 zł brutto. 50% zadania (924.965,00 zł) finansuje Fundusz Dróg Samorządowych. - Firma jest już na półmetku prac. Za 2-3 tygodnie pracownicy będą układali kamień jako podbudowę drogi, potem asfalt. Zrobione są już chodniki i wiele innych planowych zadań. Wszystko idzie w dobrym kierunku - przyznaje Marek Nowicki.
Przebudowę ulicy Leśnej i Pałuckiej od grudnia ubiegłego roku realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Ulic Kobylarnia SA., która ma czas na oddanie do użytku tych dwóch traktów do stycznia 2021 roku. Również w tym przypadku roboty budowlane przebiegają bez zarzutów, a perspektywa zakończenia jest obiecująca. - Nie wykluczamy, że nowe ulice posłużą kierowcą jeszcze w końcówce tego roku - mówi włodarz Szubina Mariusz Piotrkowski. Zrealizowanie inwestycji w całości pochłonie 5.884.999,94 zł brutto, a Fundusz Dróg Samorządowych dokłada do niej ponad 2.215.000 zł. Obecnie przedsiębiorstwo wykonało już 30% całego zadania, a największe zaangażowanie widać na ulicy Leśnej, która ze względów technicznych ukończona zostanie jako pierwsza.
Poprawa infrastruktury drogowej w Szubinie nie poprzestanie tylko na obecnych zadaniach. 23 kwietnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył zdalnie symboliczne czeki na dofinansowania dróg samorządowych. Dwa dostały się w posiadanie gminy Szubin i dzięki nim powstanie droga dojazdowa, która połączy ulicę Kcyńską i Tysiąclecia w Szubinie. Prace będą obejmowały niespełna 400 metrowy odcinek, a ich koszt to ponad 3 miliony złotych. Kolejna dofinansowana w 50% inwestycja to przebudowa ulic Ogrodowej i Tysiąclecia. Ogólna wartość projektu to blisko 2.110.000 zł. - Będzie to przedłużenie ulicy Tysiąclecia. Przed jednym z marketów budowlanych zakończy się jeden etap, drugi będzie kontynuacją do skrzyżowania, gdzie będzie wykonane rondo - jedno dla samochodów, a drugie dla rowerzystów - tłumaczy dyrektor wydziału inwestycji. Podczas rozmowy, którą odbyliśmy w poniedziałek, zaznaczył też, że jeszcze w tym tygodniu powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawców obu inwestycji, które muszą powstać do sierpnia kolejnego roku.
W trakcie budowy są również drogi w Gąbinie i Stanisławce. - W Gąbinie wykonawca zakończy prace za 2 lub 3 tygodnie. Byliśmy na częściowym odbiorze w minionym tygodniu. Droga jest pięknie zrobiona, zostały tylko pobocza. W Stanisławce termin upływa z końcem sierpnia. Chodniki są prawie skończone, wszystko przygotowane pod jezdnię. Nie ma oznak, że wydarzyć mogłoby się coś, co nie pozwoli na zakończenie budowy w terminie - nakreślił w skrócie Marek Nowicki.

Justyna Wojciechowska, 21 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.