Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W środę 20 maja przed godziną 19.00 dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że w jednej z wsi na terenie gminy Szubin, dokonano obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy.  Na miejsce został skierowany patrol policji.

- Mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że przemieszczał się trasą za citroenem – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Auto jechało praktycznie całą szerokością drogi, dlatego zgłaszający szybko zaczął podejrzewać, że jego kierowca może być pijany. Mężczyzna bez chwili zastanowienia postanowił działać mając świadomość, że taki sposób jazdy jest dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Zatrzymał citroena, a kiedy po otwarciu drzwi wyczuł alkohol i zauważył zamroczonego nim kierowcę, natychmiast zabrał mu kluczyki, a dopiero później zadzwonił po patrol policji.

Z relacji policji wiemy, że 69-letni kierowca ledwie trzymał się na nogach. Po przyjeździe patrolu został przekazany mundurowym, którzy sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że miał on w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Wyszło też na jaw, że mieszkaniec gminy Szubin ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W najbliższych dniach kierowca citroena ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Jest to kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego. I kolejny dowód na to, że mieszkańcom tak samo jak i mundurowym zależy na bezpieczeństwie uczestników ruchu, czego dowodem może być właśnie zasługująca na słowa uznania postawa zgłaszającego – mówi Justyna Andrzejewska.

Remigiusz Konieczka, 21 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.