Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W czwartek 21 maja policjanci skontrolowali kierowców, którym zatrzymali prawa jazdy.

Podczas patrolu miasta szubińscy policjanci zwrócili uwagę na daewoo matiza, a dokładniej na sposób w jaki kierowca prowadził to auto. Sposób ten wydał się mundurowym podejrzany i dlatego wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kiedy otworzył drzwi auta, to w nozdrza policjantów uderzyła woń alkoholu. Sześćdziesięcioczteroletni kierowca został przebadany alkomatem. Urządzenie wskazało niespełna promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W związku z popełnionym przestępstwem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali kontrolowanemu blankiet prawa jazdy. Wręczyli mu też wezwanie na przesłuchanie – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

- W najbliższych dniach mieszaniec Szubina usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jego zachowani oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 64-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- Nadmierna prędkość bywa tragiczna w skutkach i jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego konsekwentnie kontrolują kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości i stosują wobec nich środki przewidziane prawem. Jedną z tego typu kontroli mundurowi przeprowadzili 21 maja w Samoklęskach Dużych. Praktycznie na całej drodze wojewódzkiej przebiegającej przez teren miejscowości obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ponieważ jest tam obszar zabudowany. Kierowca volkswagena, którego krótko po godzinie 7.00 skontrolowali tam mundurowi gnał trasą z prędkością o 53 km/h większą niż zezwalają na to przepisy - relacjonuje Justyna Andrzejewska.

Skontrolowany 51-latek w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. Kierowca otrzymał również aż 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego przez najbliższe 3 miesiące będzie też musiał powstrzymywać się od wsiadania za kierownicę, gdyż na taki czas zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

(rk), 23 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.