Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Jak informowaliśmy w ostatnim papierowym wydaniu tygodnika Pałuki, barcińscy radni podczas piątkowej sesji mieli podjąć uchwałę umożliwiającą MDK w Barcinie prowadzenie własnego kina. Tak też stało się. Podczas obrad 3 lipca wszyscy jednogłośnie dali kinu Barć zielone światło.

Przed wyborami wójt gminy Rogowo Tomasz Michalczak zaapelował do mieszkańców o jak najwyższą frekwencję, bo gmina chciała zawalczyć o nagrodę w postaci samochodu strażackiego dla OSP. W konkursie MSWiA mogły wziąć udział gminy do 20.000 mieszkańców, ale już wiadomo, że w województwie kujawsko-pomorskim wynik jest dobry, ale nie najlepszy. Gmina Rogowo może poszczycić się najwyższą frekwencją w powiecie żnińskim. Do urn poszło 62,03% mieszkańców.

Częściowe wyniki pierwszego głosowania w gminie Barcin pokazują, że różnica pomiędzy dwojgiem czołowych kandydatów na stanowisko prezydenta nie jest duża.

Na przestrzeni trzech dekad III RP utarło się, że gmina Szubin stanowi zaplecze lewicy, która może liczyć na tym terenie na głosy. Z wyborów na wybory się to coraz bardziej zmienia. W tych ostatnich, prezydenckich zdecydowanie wygrał Andrzej Duda. Frekwencja wyniosła tu 59,40%.

Znane są już wyniki I tury wyborów prezydenckich w powiecie żnińskim. Wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda z wynikiem 44,45%, a drugi był Rafał Trzaskowski - 27,80%. W samej gminie Żnin też wygrał Andrzej Duda, którego wynik był jeszcze lepszy, bo 46,33%. Drugi wynik w gminie Żnin - też lepszy, niż w skali całego powiatu, bo 28,23% - uzyskał Rafał Trzaskowski.

W Gminie Kcynia frekwencja w wyborach Prezydenta RP w dniu 28 czerwca wyniosła 55,12%. Łącznie oddano 5600 głosów (liczba uprawnionych 10 198).

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wydało oświadczenie dotyczące prześladowań na Białorusi - w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi reżim aresztuje kolejnych kandydatów, którzy chcą ubiegać się o urząd prezydenta, nie dopuszcza do ich rejestracji, rozpędza kolejki stojące, by podpisać się na zgłoszeniach wyborczych, aresztuje uczestników protestów. Żonie aresztowanego kandydata grożono odebraniem prawa do wychowania córki. Ludzie w więzieniach głodują, podcinają sobie żyły.

W nadchodzących wyborach prezydenckich mieszkańcy gminy Szubin muszą przygotować się na zmiany. Na szczęście nie wszyscy.

Przewodnicząca Rady Powiatu podsumowała dyskusję i głosowanie mówiąc, iż głosy krytyczne są potrzebne, bo jednomyślność zabija czujność, ale opinie i głosowanie całej Rady pokazuje jej zdaniem, że kurs jest dobrze obrany. Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Dla starosty było to już 20. absolutorium.

Mimo deszczu, uzbrojeni w parasole i sprzęt do dokumentacji fotograficznej radni, pracownicy Urzędu oraz przedstawicieli zarządców osiedla, odbyli po nim dłuższy spacer. Po to, aby wypracować wnioski, co i jak można zrobić, aby między blokami było schludnie, ładnie, przyjemnie dla oka i bezpiecznie dla użytkowników tej przestrzeni miejskiej.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.