Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Porównując marzec rok do roku, to w bieżącym był tylko jeden wniosek o umorzenie podatku, a w zeszłym - 4. Jednak stan epidemii i zamrożenie gospodarki nastąpiło dopiero w połowie marca. Dlatego bardziej miarodajne mogą być dane z kwietnia, zwłaszcza że dopiero po kilku tygodniach podatnicy zaczęli bardziej odczuwać skutki finansowe i gospodarcze pandemii koronawirusa.

O tym, jaka jest oferta pomocowa państwa dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej pisaliśmy w poprzednich tygodniach zarówno na naszej stronie internetowej www.palukitv.pl oraz w papierowym wydaniu Pałuk. Pośrednikiem w udzielaniu tej oferty jest m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Żninie.
Z informacji napływających z różnych gmin wynika, że ze względu na zamrożenie gospodarki z powodu koronawirusa możemy mieć również do czynienia ze wzrostem wniosków do włodarzy w sprawie umorzeń, czy odroczeń płatności podatku od nieruchomości. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak sytuacja pod tym względem przedstawia się w gminie Żnin. Rzecznik Urzędu Miejskiego Dawid Kolasa przedstawił w odpowiedzi zestawienie porównawcze na temat liczby takich wniosków do burmistrza Roberta Luchowskiego od podatników, które były złożone w czasie obecnej epidemii i w analogicznym okresie w poprzednim roku.
Złożone wnioski o umorzenie należności:
marzec: rok 2019 r. liczba wniosków - 4, rok 2020 r. liczba wniosków - 1;
kwiecień: rok 2019 r. liczba wniosków - 4 , rok 2020 r. liczba wniosków - 14
Złożone wnioski o odroczenie lub rozłożenie należności na raty:
marzec: rok 2019 r. liczba wniosków - 2, rok 2020 r. liczba wniosków - 0;
kwiecień: rok 2019 r. liczba wniosków - 0, rok 2020 r. liczba wniosków - 0.

Karol Gapiński, 13 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.