Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dotąd do gminy Łabiszyn nie wpłynęło o wiele więcej wniosków o umorzenia podatków niż w roku ubiegłym, natomiast składają je firmy, które do tej pory o umorzenie się nie ubiegały. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek podkreśla, że do tej chwili wiele podatków zostało już uregulowanych.

Burmistrz Łabiszyna wyjaśnia, że specustawa dała możliwość uchwalenia przez rady gmin nowej uchwały podatkowej w danym roku. Można by więc uchwalić nowe stawki podatku, a także ulgi, przesunięcia i tworzyć grupy podatników, którzy otrzymaliby umorzenia czy ulgi podatków bez żadnej procedury.
W Łabiszynie taka uchwała nie będzie podejmowana, a każdy wniosek o ulgę czy umorzenie będzie rozpatrywany indywidualnie.
- Dany przedsiębiorca musi faktycznie określić, że w jego firmie nastąpiło tąpnięcie gospodarcze w efekcie koronawirusa, bo mogło to się stać z zupełnie innych powodów - powiedział burmistrz Łabiszyna. Wyliczał, że z pewnością z powodu epidemii problemy mają kwiaciarnie, kościoły, branże hotelowe i gastronomiczne, jak choćby Pałac Lubostroń czy hotel Pod Jesiotrem.
- Będziemy działać według dotychczasowej procedury - zapowiedział burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek. - Oprócz tego, co jest odczuwalne w kraju, to nie ukrywam, że ja też mam pogląd co do możliwości finansowych jednostek, bo funkcjonuję w tej społeczności. Są podmioty, którym bez wątpienia będzie trzeba pomóc, ale na przykład handel w moim odczuciu zyskał. Będziemy bardzo indywidualnie podchodzić do każdego podmiotu, bo mamy obraz rzeczywistości tak naprawdę pod ręką.
Do tej pory wpłynęło kilka wniosków o umorzenie lub odroczenie podatków. Jest to skala niewiele większa niż w ubiegłym roku, natomiast wnioski takie złożyły podmioty, które do tej pory nie ubiegały się o umorzenie podatku lub rozłożenie go na raty. Generalnie większość podmiotów uregulowała już swoje podatki, więc burmistrz nie spodziewa się fali wniosków o umorzenie lub odroczenie podatku. Problem występuje faktycznie w branży hotelarskiej i gastronomicznej, ale skala problemu nie jest duża, a burmistrz przyczynę tego upatruje w dużym rozdrobnieniu przedsiębiorczości w gminie.

Magdalena Kruszka, 13 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.