Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

We wtorkowej sesji Rady Gminy w Rogowie, w maseczkach na twarzach oraz z zachowaniem bezpiecznej odległości - uczestniczyli wszyscy radni. fot. Justyna Wojciechowska

Wtorkowa sesja Rady Gminy w Rogowie, oprócz podjęcia istotnych uchwał dotyczących, m.in. zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, stała się okazją do podziękowań osobom, które w walce z koronawirusem stoją na pierwszej linni frontu. Wyrazy uznania skierował w ich stornę wójt, Tomasz Michalczak.

- Chciałbym przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z sytuacją epidemiologiczną. Podziękowania dla tych, którzy stoją w pierwszym szeregu - są to pielęgniarki, lekarze, sanitariusze, osoby związane z opieką nad osobami starszymi, pracownicy DPS-ów. Słowa wielkiego uznania i podziękowania. Oni stoją na pierwszej linii frontu. Poświęcają czas i serce, żebyśmy mogli wybrnąć z tego w sposób najszybszy i najbezpieczniejszy. Wójt podziękował również pracownikom Urzędu Gminy w Rogowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wszystkich instytucji. Podkreślił też ważną rolę jaką odegrali sołtysi, zajmując się, m.in. kolportażem maseczeki w obrębie swoich sołectw. - Wiele osób zaangażowało się w pomoc. Byli to też dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz strażacy OSP. Nie sposób wymienić wszystkich, ale bardzo wszystkim dziękuję - dodał Tomasz Michalczak.
Wójt przypomiał również, że zgodnie z zalecieniami wojewody w gminie wyznaczone są dwa miejsca do kwaratanny zbiorowej, które w razie konieczności mogą posłużyć też do indywidualnej izolacji osób podejrzanych o nosicielstwo wirusa. Chodzi o świetllicę w Cegielni oraz Niedźwiadach. Do tej pory nikt nie musiał jeszcze z nich korzystać, gdyby jednak sytuacja uległa zmianie - czekają tam łożka i artykuły pierwszej potrzeby.

(jw), 14 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.