Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rolnictwo

Podczas rekreacyjnej wizyty w Kierzkowie zaciekawił nas kanion, który powstał w polu kukurydzy koło miejscowego kurhanu. Kanion jest głęboki na wysokość dorastającego człowieka, szeroki na około 2 metry i ciągnie się meandrami od szczytu wzniesienia aż do drogi asfaltowej między Kierzkowem a Wójcinem.

W świetlicy Budzisławiu (gm. Rogowo) mieszkańcy tej miejscowości, a także Lubcza i Ryszewa spotkali się, by wyrazić swój sprzeciw wobec planów budowy kompleksu budynków inwentarskich do hodowli trzody w Lubczu.

Rolnikom w niepewnych gospodarczo czasach w większości daleko jest od podejmowania strategicznych dla dalszej modernizacji gospodarstw decyzji inwestycyjnych. Do tego co prawda rząd systematycznie luzuje wprowadzone w marcu i kwietniu obostrzenia sanitarne, ale koronawirus wciąż nas nie opuścił. Wciąż zalecany jest dystans społeczny. W takich warunkach zorganizowanie tak wielkiej imprezy, obliczonej na około 20.000 zwiedzających, jak Pałuckie Targi Rolne, nie byłoby możliwe. Wszyscy członkowie komitetu organizacyjnego byli zdania, że należy w tym roku zrezygnować z przeprowadzenia tegorocznej ich edycji.

Po prawie miesiącu targowisko w Szubinie będzie znowu otwarte. Ale nie dla wszystkich.

Łabiszyńska Aktywna Młodzież ogłosiła akcję sprzątania lasu przy tzw. szerokiej drodze. Odzew był tak duży, że niektóre grupy wyruszyły także ulicami miasta, aby je porządkować.

W związku z upływającym 25 czerwca terminem składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie Sebastian Kowalik, kierownik żnińskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, uprzejmie prosi o składanie ich na bieżąco i niepozostawianie tego na ostatnią chwilę

Powstał projekt oczekiwanej ustawy odorowej. Ustawy oczekiwanej przez mieszkańców wsi i hodowców. Jednak nie wszyscy będą zadowoleni z proponowanych rozwiązań.

Wkrótce wydana zostanie decyzja dotycząca budowy kurników w Obielewie. Mieszkańcy cały czas protestują i sprzeciwiają się tej inwestycji. Gmina podkreśla, że nie ma podstaw, żeby odmówić budowy tych kurników, a mieszkańcy zbyt późno podjęli działania zmierzające do zablokowania tej inwestycji.

Były radny powiatu w Żninie, były prezes gminnych spółdzielni w Rogowie i w Żninie, długoletni pracownik pionu kierowniczego w bydgoskim oddziale dawnej Agencji Własności Rolnej, potem Agencji Nieruchomości Rolnych i wreszcie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został odwołany ze stanowiska dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Bydgoszczy. Nowym dyrektorem został Wojciech Kędzia, dotychczasowy zastępca Grzegorza Smytrego

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukitv.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.